Portugalia U-21 - Chorwacja U-21 1-0 (0-0). Euro U21 - eliminacje

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 25 marca, drużyna Portugalii U-21 wygrała z Chorwacją U-21 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na ŠRC Bonifika w Koprze.

Fábio Vieira 68'

Już w pierwszych minutach reprezentacja Portugalii U-21 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie za Sandra Kulenovicia wszedł Dario Vizinger. W tej samej minucie trener Portugalii U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Tiaga Tomása. Na boisko wszedł Dany Mota, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Trincao został zmieniony przez Francisca Conceição, a za Florentina Luísa wszedł na boisko Fábio Vieira, co miało wzmocnić drużynę Portugalii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Moro na Hrvoje Babca. Trener Chorwacji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Lovra Majera i na pole gry wprowadził napastnika Petara Musę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu zdobył Fábio Vieira dla reprezentacji Portugalii U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Dany Mota.

Między 73. a 80. minutą, boisko opuścili reprezentanty Portugalii U-21: Vitinha, Pedro Gonçalves, na ich miejsce weszli: Daniel Bragança, Gonçalo Ramos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristijana Bistrovicia, Bartola Franjicia zajęli: Mihael Žaper, Dario Špikić.

Domagoj Bradarić
73′ Vítor Machado Ferreira
Mario Vušković
Gedson Carvalho Fernandes
Kristijan Bistrović75′
64′ Florentino Ibrain Morris Luís
Lovro Majer67′
64′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Luka Ivanušec
63′ Tiago Barreiros de Melo Tomás
Nikola Moro67′
80′ Pedro António Pereira Gonçalves
Darko Nejašmić
64′  68′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Mihael Žaper75′
73′ Daniel Santos Bragança
Marko Divković
63′ Dany Mota Carvalho
Petar Musa67′
64′ Francisco Fernandes Conceiçao
Dario Špikić75′
João Mário Neto Lopes
Dario Vizinger63′
80′ Gonçalo Matias Ramos
Matej Vuk

Drużyna Portugalii U-21 była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.