Portugalia U-21 - Anglia U-21 2-0 (0-0). Euro U21 - eliminacje

28 marca na Stadionie Stožice w Lublanie odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Portugalii U-21 i Anglii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Portugalii U-21 2-0.

Trincao 74'

Reprezentacje nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów drużyna Portugalii U-21 wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut reprezentacja Portugalii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Anglii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Portugalii U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Daniel Bragança, a murawę opuścił Florentino Luís. Na drugą połowę jedenastka Portugalii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Gedsona Fernandesa wszedł Trincao. Także reprezentacja Anglii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emile'a Smitha wszedł Eberechi Eze.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Thierry'emu Correi z jedenastki Portugalii U-21. W 55. minucie za Kouassiego Sessegnona wszedł Dwight McNeil. W 63. minucie w drużynie Portugalii U-21 doszło do zmiany. Francisco Conceição wszedł za Fábia Vieirę.

Bramkarz Anglii U-21 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Dany Mota. Asystę zanotował Pedro Gonçalves.

W 67. minucie kartką został ukarany Ben Godfrey, piłkarz Anglii U-21. W 72. minucie Chukwunonso Madueke został zmieniony przez Conora Gallaghera, a za Toma Daviesa wszedł na boisko Curtis Jones, co miało wzmocnić reprezentację Anglii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dany'ego Motę na Gonçala Ramosa.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii U-21 w 74. minucie spotkania, gdy Trincao zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Kibice Anglii U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rhiana Brewstera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Zeze Sessegnon.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w reprezentacji Portugalii U-21 doszło do zmiany. Filipe Soares wszedł za Pedro Gonçalvesa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Gonçalo Ramos z Portugalii U-21. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Aaron Ramsdale
52′ Thierry Rendall Correia
Tom Davies72′
46′ Gedson Carvalho Fernandes
Emile Smith Rowe46′
63′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Oliver Skipp
46′ Florentino Ibrain Morris Luís
Chukwunonso Tristan Madueke72′
88′ Pedro António Pereira Gonçalves
Edward Nketiah
 64′ 73′ Dany Mota Carvalho
Ben Wilmot
88′ Filipe Miguel Barros Soares
Todd Cantwell
46′ Daniel Santos Bragança
Eberechi Eze46′
63′ Francisco Fernandes Conceiçao
Conor Gallagher72′
Tiago Barreiros de Melo Tomás
Curtis Jones72′
46′  74′ (k.) Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Rhian Joel Brewster83′
João Mário Neto Lopes
Dwight McNeil55′
73′ 90′ Gonçalo Matias Ramos

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Portugalii U-21, natomiast reprezentantom Anglii U-21 przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.