Japonia - Meksyk 2-1 (2-0). 2. kolejka Igrzyska olimpijskie

W spotkaniu 2. kolejki Igrzyska olimpijskie, które rozegrane zostało 25 lipca, reprezentacja Japonii wygrała z Meksykiem 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Saitama Stadium 2002 w Saitamie.

2. kolejka Igrzyska olimpijskie
2021-07-25 13:00 | Stadion: Saitama Stadium 2002 | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
R. Alvarado 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Meksyku.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Takefusa Kubo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ritsu Doan.

W 11. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Cesarowi Montes'owi z reprezentacji Meksyku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w 12. minucie spotkania, gdy Ritsu Doan zdobył z karnego drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Meksyk: Carlosowi Rodríguezowi w 25. i Jorge Sánchezowi w 29. minucie.

W 43. minucie Erick Aguirre został zastąpiony przez Vladimira Loroñę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Japonia: Hirokiemu Sakaiemu w 47. i Ao Tanace w 48. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Johan Vásquez osłabiając tym samym drużynę Meksyku.

W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Japonii: Ayase Ueda, Kaoru Mitoma, a na ich miejsce weszli Daichi Hayashi, Ritsu Doan.

Reprezentanty Meksyku w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie wynik ustalił Roberto Alvarado.

Reprezentacji Meksyku zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Japonii.

Guillermo Ochoa
47′ Hiroki Sakai
Érick Germáin Aguirre Tafolla43′
48′ Ao Tanaka
Carlos Alberto Rodríguez Gómez25′ 57′
 12′ (k.) 80′ Ritsu Doan
Francisco Sebastián Córdova Reyes
65′ Yuki Soma
Luis Francisco Romo Barrón
Wataru Endo
Diego Lainez Leyva66′
 6′ Takefusa Kubo
Henry Josué Martín Mex
80′ Daichi Hayashi
José Joaquín Esquivel Martínez57′
80′ Kaoru Mitoma
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar43′
65′ Daizen Maeda
Roberto Carlos Alvarado Hernández67′  85′
Koji Miyoshi
Uriel Antuna66′
80′ Ayase Ueda
Eduardo Daniel Aguirre Lara

Przewaga reprezentacji Meksyku w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Meksyku dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Reprezentacja Japonii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Meksyku dokonała czterech zmian.