Islandia U-21 - Dania U-21 0-2 (0-2). Euro U21 - eliminacje

28 marca na Alcufer Stadion w Győr odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Islandii U-21 i Danii U21. Mecz zakończył się zwycięstwem Danii U21 2-0.

M. Sørensen 18'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Islandii U-21 wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Gustav Tang. Sytuację bramkową stworzył Morten Due.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Danii U21 w 18. minucie spotkania, gdy Mads Bech strzelił drugiego gola. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 26. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jónowi Þorsteinssonowi i Victorowi Nelssonowi.

W 38. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Danii U21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikolaiego Badena wszedł Wahidullah Faghir. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hördura Gunnarssona z Islandii U-21, a w 58. minucie Magnusa Kofoda z drużyny przeciwnej.

Trener Danii U21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andersa Laustrupa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gustav Tang. W 60. minucie Mohammed Daramy został zmieniony przez Jacoba Bruuna. Między 63. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Islandii U-21 oraz dwie drużynie przeciwnej.

Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili reprezentanty Islandii U-21: Alex Hauksson, Willum Willumsson, Ísak Ólafsson, na ich miejsce weszli: Andri Baldursson, Ísak Jóhannesson, Finnur Pálmason. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Kofoda, Wahidullaha Faghira zajęli: Victor Jensen, Jesper Grænge. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Islandii U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Brynjólfur Willumsson, a murawę opuścił Sveinn Guðjohnsen. W tej samej minucie w drużynie Islandii U-21 doszło do zmiany. Valdimar Ingimundarson wszedł za Stefána Þórðarsona.

Oliver Christensen
54′ Hörður Ingi Gunnarsson
Mads Roerslev Rasmussen
Ari Leifsson
Victor Enok Nelsson26′
77′ Ísak Óli Ólafsson
Mads Bech Sørensen  18′ 63′
Kolbeinn Birgir Finnsson
Carlo Johan Holse Justesen
85′ Stefán Teitur Þórðarson
Nikolai Rohde Laursen
68′ Willum Þór Willumsson
Magnus Kofod Andersen58′ 75′
68′ Alex Þór Hauksson
Morten Due Hjulmand73′
65′ Mikael Neville Anderson
Gustav Tang Isaksen  5′ 60′
38′ (k.) 78′ 85′ Sveinn Aron Guðjohnsen
Nikolai Baden Frederiksen46′
26′ Jón Dagur Þorsteinsson
Frederik Alves Ibsen
77′ Finnur Tómas Pálmason
Sebastian Lund Hausner
Róbert Orri Thorkelsson
Andreas Poulsen
68′ Andri Fannar Baldursson
Rasmus Carstensen
Bjarki Steinn Bjarkason
Jesper Grænge Lindstrøm81′
Þórir Jóhann Helgason
Victor Christoffer Jensen75′
85′ Valdimar Þór Ingimundarson
Anders Laustrup Dreyer60′
68′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Nikolas Terkelsen Nartey
Kolbeinn Þórðarson
Jacob Bruun Larsen60′
85′ Brynjólfur Darri Willumsson
Wahidullah Faghir46′ 81′

Jedenastka Danii U21 była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Islandii U-21, a w drugiej trzy. Reprezentanty Danii U21 obejrzały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.