Euro U21 - eliminacje: Wyspy Owcze U-21 - Hiszpania U-21 0-2 (0-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 8 października, jedenastka Wysp Owczych U-21 przegrała z Hiszpanią U-21 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Tórsvøllur w Thorshavn.

Brahim Díaz 51',90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Cuencę z Hiszpanii U-21, a w 40. minucie Samuela Johansena z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Hiszpanii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Barrenetxeę wszedł Brahim Díaz.

Dopiero w drugiej połowie Brahim Díaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii U-21, zdobywając bramkę w 51. minucie spotkania. W 55. minucie kartkę obejrzał Adrian Justinussen z Wysp Owczych U-21.

W 61. minucie Riqui Puig zastąpił Antoñína Cortésa. W 62. minucie kartką został ukarany Petur Knudsen, reprezentant gospodarzy. Niedługo później trener Wysp Owczych U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Radosavljevica. Na boisko wszedł Ragnar Samuelsen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Porra z Hiszpanii U-21, a w 90. minucie Hjaltiego Kárasona z drużyny przeciwnej. W 85. minucie Petur Knudsen został zmieniony przez Arnbjørna Svenssona, co miało wzmocnić jedenastkę Wysp Owczych U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Rodrígueza na Moncayolę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Brahim Díaz z Hiszpanii U-21. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Marc Cucurella Saseta
90′ Hjalti Kárason Djurhuus
Ricard Puig Martí61′
40′ Samuel Johansen Chukwudi
Óscar Rodríguez Arnaiz89′
55′ Adrian Rúnason Justinussen
Martín Zubimendi Ibáñez
62′ 85′ Petur Knudsen
Ander Barrenetxea Muguruza46′
81′ Stefan Radosavljevic
Pedro Antonio Porro Sauceda69′ 83′
81′ Ragnar Samuelsen
Francisco José Beltrán Peinado
Pætur Turiðarson Skipanes
Jon Moncayola Tollar89′
Hanus Sørensen
Brahim Abdelkader Díaz46′  51′, 90′
85′ Arnbjørn Svensson
Antonio Cortés Heredia61′
Steffan Abrahamsson Løkin
Pedro González López61′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Wysp Owczych U-21, a w drugiej trzy. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast reprezentacja Hiszpanii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Wysp Owczych U-21 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Czarnogóra U-21. Tego samego dnia Kazachstan U-21 będzie rywalem jedenastki Hiszpanii U-21 w meczu, który odbędzie się w Alcorcónie.