Euro U21 - eliminacje: Wyspy Owcze U-21 - Czarnogóra U-21 1-0 (1-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 października, reprezentacja Wysp Owczych U-21 wygrała z Czarnogórą U-21 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Svangaskarð w Toftir.

S. Radosavljevic 29'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Czarnogóry U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Czarnogóry U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wysp Owczych U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Stefan Radosavljevic dla reprezentacji Wysp Owczych U-21. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Milošowi Drinčiciowi z drużyny gości. Była to 34. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wysp Owczych U-21.

Na drugą połowę jedenastka Czarnogóry U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Iliję Vukoticia, Balšę Sekulić weszli Ognjen Stijepović, Danilo Marković. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ari Olsena z Wysp Owczych U-21, a w 63. minucie Ognjena Obradovicia z drużyny przeciwnej.

Trener Czarnogóry U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Marka Rakonjaca i na pole gry wprowadził napastnika Marka Mrvaljevicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie za Vasilije Terzicia wszedł Milan Vukotić. W 75. minucie kartkę obejrzał Adrian Justinussen z Wysp Owczych U-21.

W 86. minucie Milutin Osmajić został zmieniony przez Dušana Bakicia, co miało wzmocnić jedenastkę Czarnogóry U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Radosavljevica na Ragnara Samuelsena oraz Lukasa Giessinga na Hanusa Sørensena. W drugiej połowie nie padły gole.

Nikola Ivezić
90′ Lukas Grenaa Giessing
Bojan Roganović
47′ Ari Olsen
Milutin Osmajić86′
Pætur Joensson Petersen
Marko Rakonjac67′
Samuel Johansen Chukwudi
Vasilije Terzić73′
75′ Adrian Rúnason Justinussen
Ilija Vukotić46′
Petur Knudsen
Nikola Krstović
 29′ 90′ Stefan Radosavljevic
Danilo Marković46′
90′ Ragnar Samuelsen
Dušan Bakić86′
Pætur Turiðarson Skipanes
Miloš Brnović
90′ Hanus Sørensen
Ognjen Stijepović46′
Arnbjørn Svensson
Milan Vukotić73′
Steffan Abrahamsson Løkin
Marko Mrvaljević67′

Reprezentanty obu drużyn dostały po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Czarnogóry U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.