Euro U21 - eliminacje: Włochy U-21 - Irlandia U-21 2-0 (1-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 13 października, drużyna Włoch U-21 wygrała z Irlandią U-21 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani w Pisie.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 17:00 | Stadion: Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani | Arbiter: Krzysztof Jakubik
Włochy U-21
Irlandia U-21
2
0
R. Sottil 43'
P. Cutrone 62'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Włoch U-21 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Lorenzowi Piroli, reprezentantowi Włoch U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Włoch U-21 w 43. minucie spotkania, gdy Riccardo Sottil zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Włoch U-21.

Drugą połowę drużyna Włoch U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Simone Muratore'a wszedł Manolo Portanova.

Jedenastka Irlandii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Włoch U-21, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry nie dał szans obrony bramkarzowi Patrick Cutrone.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Irlandia U-21: Lee O'Connorowi w 65. i Nathanowi Collinsowi w 67. minucie. W 74. minucie Michael Obafemi został zastąpiony przez Jonathana Afolabiego. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Irlandii U-21: Daniel Grant, Daniel Mandroiu, a na ich miejsce weszli Connor Ronan, Jack Taylor.

W 77. minucie arbiter przyznał kartkę Michele Cerofoliniemu z reprezentacji Włoch U-21. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Włoch U-21 doszło do zmiany. Giacomo Raspadori wszedł za Riccarda Sottila. W 88. minucie w reprezentacji Włoch U-21 doszło do zmiany. Hans Nicolussi wszedł za Samuele Ricciego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Włochy U-21
77′ Michele Cerofolini
Conor Masterson
20′ Lorenzo Pirola
Lee O'Connor65′
Alessandro Vogliacco
Conor Coventry
46′ Simone Muratore
Zachary Elbouzedi
88′ Samuele Ricci
Connor Patrick Ronan75′
Sandro Tonali
William Anthony Patrick Smallbone
 62′ Patrick Cutrone
Jack Taylor75′
 43′ 83′ Riccardo Sottil
Liam Scales
88′ Hans Nicolussi Caviglia
Will Ferry
Tommaso Pobega
Daniel Mandroiu75′
46′ Manolo Portanova
Thomas O'Connor
Sebastiano Esposito
Jonathan Afolabi74′
83′ Giacomo Raspadori