Euro U21 - eliminacje: Walia U-21 - Mołdawia U-21 3-0 (0-0)

13 listopada na Racecourse Ground we Wrexham odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Walii U-21 i Mołdawii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Walii U-21 3-0.

M. Touray 90'

Od pierwszych minut reprezentacja Mołdawii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Walii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alexandr Osipov z reprezentacji Mołdawii U-21. Była to 29. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walii U-21 w 61. minucie spotkania, gdy Terry Taylor strzelił pierwszego gola. W 67. minucie Nicky Serghei zastąpił Serafima Cojocariego.

W następstwie utraty gola trener Mołdawii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mariusa Iosipoiego i na pole gry wprowadził napastnika Vasile'a Stefu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Ioana-Călina Revencę, reprezentanta Mołdawii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walii U-21 w 77. minucie spotkania, gdy Nathan Broadhead zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w reprezentacji Mołdawii U-21 doszło do zmiany. Victor Bogaciuc wszedł za Denisa Furtunę.

W tej samej minucie trener Walii U-21 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Siona Spence'a wszedł Aaron Lewis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Walii U-21 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Walii U-21 udało się strzelić gola i wygrać. W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia przyznał kartkę Victorowi Bogaciucowi z Mołdawii U-21.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Minutę później wynik ustalił Momodou Touray.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ivan Voropai
 61′ Terry Taylor
Valeriu Gaiu
 77′ (k.) 90′ Nathan Broadhead
Marius Iosipoi67′
Liam Cullen
Alexandr Osipov29′ 90′
90′ Luke Jephcott
Victor Stînă
82′ Sion Spence
Nicky Serghei Clescenco67′
Adam Przybek
Sebastian Iulian Agachi
82′ Aaron Lewis
Alexei Ciopa
90′ Oliver Cooper
Serafim Cojocari67′
90′  90′ Momodou Touray
Gheorghe Suciu

Vasile Stefu67′

Arbiter nie ukarał reprezentantów Walii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Mołdawii U-21 pokazał trzy żółte.

Drużyna Walii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mołdawii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Walii U-21 zawalczy o kolejne punkty w Brunszwiku. Jej rywalem będzie Niemcy U-21.