Euro U21 - eliminacje: Ukraina U-21 - Rumunia U-21 1-0 (0-0)

9 października na Obolon' Arena w Kyjiv odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Ukrainy U-21 i Rumunii U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ukrainy U-21 1-0.

S. Buletsa 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Rumunii U-21.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Roman Vantukh został zmieniony przez Oresta Lebedenkę.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Artema Bondarenkę z Ukrainy U-21, a w 42. minucie Raula Opruța z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Ukrainy U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksyma Luneva wszedł Dmytro Topalov. Także w jedenastce Rumunii U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Raula Opruța wszedł Radu Boboc. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Serhiemu Buletsie z Ukrainy U-21.

Kibice Ukrainy U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Heorhiego Tsitaishvilego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oleksandr Nazarenko. To była dobra decyzja, ponieważ jego reprezentacji udało się strzelić zwycięskiego gola. Trener Rumunii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Alexandru Mățana i na pole gry wprowadził napastnika Denisa Drăguşa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 67. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Ukrainy U-21: Artem Bondarenko, Danylo Sikan, na ich miejsce weszli: Maksym Chekh, Illia Shevtsov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dennisa Mana, Andreia Ciobanu zajęli: Olimpiu Moruțan, Cătălin Itu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rumunia U-21: Andreiowi Vladowi w 72. i Valentinowi Costache'owi w 79. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Ukrainy U-21 zdobył z rzutu karnego Serhii Buletsa w 80. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Dmytrowi Riznykowi, reprezentantowi Ukrainy U-21.

Sikan
87′ Dmytro Riznyk
Raul Marian Opruț42′ 46′
16′ Roman Vantukh
Alexandru Ștefan Pașcanu
Arsenii Batagov
Andrei Virgil Ciobanu77′
24′ 67′ Artem Bondarenko
Valentin Ionuț Costache79′
 80′ (k.) 58′ Serhii Buletsa
Darius Dumitru Olaru
60′ Oleksandr Nazarenko
Marius Mihai Marin
46′ Maksym Lunev
Alexandru Irinel Mățan65′
67′ Danylo Sikan
Dennis Man77′
Ruslan Neshcheret
Mihai Marian Aioani
16′ Orest Lebedenko
Cătălin Mihai Itu77′
67′ Maksym Chekh
Olimpiu Vasile Moruțan77′
67′ Illia Shevtsov
George Alexandru Cîmpanu
46′ Dmytro Topalov
Denis Mihai Drăguş65′
60′ Heorhii Tsitaishvili
George Dănuț Ganea

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Rumunii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Rumunii U-21 rozegra kolejny mecz w Giurgiu. Jej rywalem będzie Malta U-21. Tego samego dnia Irlandia Północna U-21 będzie przeciwnikiem jedenastki Ukrainy U-21 w meczu, który odbędzie się w Ballymena.