Euro U21 - eliminacje: Ukraina U-21 - Irlandia Północna U-21 3-0 (0-0)

17 listopada na Stadionie Kovalivka w Kowalówce odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Ukrainy U-21 i Irlandii Płn. U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ukrainy U-21 3-0.

M. Kukharevych 74'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Ukrainy U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę reprezentacja Ukrainy U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Illię Shevtsova wszedł Tymur Stetskov. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tymura Stetskova z Ukrainy U-21, a w 58. minucie Caolana Boyda-Munce'a z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Ukrainy U-21 w 67. minucie spotkania, gdy Vladyslav Baboglo zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Irlandii Płn. U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Ukrainy U-21, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Yevhen Isaenko.

Prawie natychmiast Mykola Kukharevych wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ukrainy U-21, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 78. minucie Vladyslav Dubinchak został zastąpiony przez Andriego Kravchuka. Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Irlandii Płn. U-21. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Oliver Webber
 67′ 7′ Vladyslav Baboglo
Danny Amos
78′ Vladyslav Dubinchak
Ciaron Maurice Brown
Ihor Snurnitsyn
Trai Hume
Roman Vantukh
Caolan Marron80′
40′ 87′ Volodymyr Brazhko
Eoin Toal32′
46′ Illia Shevtsov
Amrit Bansal-McNulty86′
Volodymyr Yakimets
Alfie John McCalmont90′
90′ Ehor Yarmolyuk
Caolan Boyd-Munce58′
 70′ Yevhen Isaenko
Shayne Lavery
 74′ 87′ Mykola Kukharevych
Daniel Finlayson
46′ 53′ Tymur Stetskov
Lewis Thompson
87′ Bohdan Biloshevskyi
Liam Ravenhill
78′ Andrii Kravchuk
Ross Larkin
90′ Mykola Mykhailenko
Christopher McKee
87′ Danylo Kravchuk
Andrew Scott

JJ McKiernan

Arbiter pokazał trzy żółte kartki reprezentantom Ukrainy U-21, a piłkarzom Irlandii Płn. U-21 przyznał pięć.

Jedenastka Ukrainy U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Irlandii Płn. U-21 nie skorzystała ze zmian.