Euro U21 - eliminacje: Turcja U-21 - Kosowo U-21 3-0 (2-0)

17 listopada na Samsun 19 Mayıs Stadyumu w Samsun odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Turcji U-21 i Kosowa U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Turcji U-21 3-0. Spotkanie obejrzało 106 widzów.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-17 17:00 | Stadion: Samsun 19 Mayıs Stadyumu | Widzów: 106 | Arbiter: Aleksey Matyunin
L. Sadriu 64' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Kosowa U-21.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cemalego Sertela z Turcji U-21, a w 12. minucie Leonata Vityję z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Turcji U-21 w 21. minucie spotkania, gdy Halil Dervişoğlu strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Leonat Vitija z reprezentacji Kosowa U-21 i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w 12. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Turcji U-21 w 32. minucie spotkania, gdy Güven Yalçın zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Kosowa U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artona Zekaja, Valdrina Mustafę weszli Alban Shabani, Almir Kryeziu. W 59. minucie Güven Yalçın został zastąpiony przez İlkera Karakaşa.

W 60. minucie w reprezentacji Turcji U-21 doszło do zmiany. Burak Kapacak wszedł za Alego Akmana.

W 64. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kosowa U-21 Leard Sadriu. Między 67. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Kosowa U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Erkan Eyibil został zmieniony przez Meliha İbrahimoğlu, a za Halila Dervişoğlu wszedł na boisko Yusuf Barasi, co miało wzmocnić drużynę Turcji U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muharrema Jashariego na Kastriota Selmaniego w 83. minucie. W tej samej minucie trener Turcji U-21 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Berata Özdemira wszedł Erdoğan Kaya, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Turcji U-21 utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Albin Kapra
10′ Cemali Sertel
Edison Kqiku76′
Atakan Rıdvan Çankaya
Edvin Kurtulus
71′ Erkan Eyibil
Leard Sadriu 64′ (samob.)
Berkan İsmail Kutlu
Leonat Vitija12′ 30′
83′ Berat Ayberk Özdemir
Muharrem Jashari81′ 83′
60′ Ali Akman
Arton Zekaj46′
 21′ 67′ 71′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Blend Baftiu89′
 32′ (k.) 59′ Güven Yalçın
Valdrin Mustafa46′
Ersin Destanoğlu
Florian Smakiqi
60′ Burak Kapacak
Bujar Pllana
83′ Erdoğan Kaya
Blendi Idrizi89′
Ravil Tagir
Almir Kryeziu46′
Ömer Faruk Beyaz
Gentrit Limani
71′ Melih İbrahimoğlu
Alban Shabani46′ 75′
Ahmet Canbaz
Valon Zumberi90′
71′ Yusuf Barasi
Kastriot Selmani83′
59′ İlker Karakaş
Valmir Veliu

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Kosowa U-21, a reprezentantom Turcji U-21 przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.