Euro U21 - eliminacje: Turcja U-21 - Austria U-21 3-2 (0-1)

13 listopada na Stadyum Samsun w Samsun odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Turcji U-21 i Austrii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Turcji U-21 3-2. Na stadionie stawiło się 88 widzów.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-13 18:00 | Stadion: Stadyum Samsun | Widzów: 88 | Arbiter: Novak Simović
H. Wolf 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Austrii U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Austrii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Turcji U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie Hüseyin Türkmen został zmieniony przez Atakana Çankayę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kelvin Arase wywołał eksplozję radości wśród kibiców Austrii U-21, zdobywając bramkę w 36. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Austrii U-21.

Drugą połowę drużyna Turcji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ömera Beyaza wszedł Berkan Kutlu. A kibice Austrii U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patricka Schmidta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniel Nussbaumer. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Turcji U-21 doszło do zmiany. Serkan Asan wszedł za Bünyamina Balcı.

Reprezentacja Turcji U-21 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Halil Dervişoğlu.

W 70. minucie w jedenastce Austrii U-21 doszło do zmiany. Junior Adamu wszedł za Marca Grülla. Między 71. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Austrii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Turcji U-21 przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu Halil Dervişoğlu ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Atakanowi Çankai z Turcji U-21. Trener Turcji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Erkana Eyibila i na pole gry wprowadził napastnika İlkera Karakaşa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w jedenastce Turcji U-21 doszło do zmiany. Cemali Sertel wszedł za Rıdvana Yılmaza.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Hannes Wolf wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Turcji U-21 w 90. minucie spotkania, gdy Halil Dervişoğlu strzelił trzeciego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Beratowi Özdemirowi, piłkarzowi Turcji U-21.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.