Euro U21 - eliminacje: Szwecja U-21 - Luksemburg U-21 4-0 (3-0)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 9 października, reprezentacja Szwecji U-21 wysoko wygrała z Luxemburgiem U-21 4-0 (3-0). Mecz odbył się na Olympia w Helsingborgu.

F. Beijmo 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Szwecji U-21.

Już w pierwszej połowie drużyna Luxemburgu U-21 została osłabiona. W 19. minucie arbiter wyrzucił z boiska Yannisa Dublina z Luxemburgu U-21.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Loris Bernardy z reprezentacji Luxemburgu U-21. Była to 22. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwecji U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Karl Karlsson strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna Luxemburgu U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Szwecji U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 31. minucie wynik na 2-0 podwyższył Max Svensson.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Karl Karlsson ze Szwecji U-21. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Gustav Henriksson został zastąpiony przez Besarda Sabovica. W tej samej minucie Max Svensson został zmieniony przez Emila Hanssona, co miało wzmocnić drużynę Szwecji U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessia Curciego na Lucasa Coopmansa.

W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Yannickowi Schausowi z Luxemburgu U-21.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felix Beijmo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwecji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Luxemburgu U-21: Luca Duriatti, Kenan Avdusinovic, Gianni Medina, Yannick Schaus, na ich miejsce weszli: Tiago Semedo, Loris Tinelli, Kevin D'Anzico, Jan Ostrowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Svante'a Ingelssona, Erica Kahla, Pontusa Almqvista zajęli: Armin Gigovic, Felix Hörberg, Paulos Abraham.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Augusta Erlingmarka ze Szwecji U-21, a w 88. minucie Kevina D'Anzica z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Tom Ottele
 71′ Felix Beijmo
Loris Bernardy22′
57′ Gustav Henriksson
Yannis Dublin19′
85′ Eric Kahl
Eldin Dzogovic
Thomas Poppler-Isherwood
Gianni Filipe Medina da Mata73′
74′ August Erlingmark
Yannick Schaus58′ 86′
79′ Svante Ingelsson
Léon Schmit
Daleho Irandust
Kenan Avdusinovic72′
 31′ 57′ Max Svensson
Alessio Curci65′
85′ Pontus Almqvist
Luca Duriatti72′
 22′ (k.), 33′ Karl Jesper Karlsson
Edin Osmanovic
79′ Armin Gigovic
Jan Ostrowski86′
57′ Emil Hansson
Lucas Prudhomme
85′ Felix Hörberg
Tiago Semedo Monteiro72′
57′ Besard Sabovic
Loris Tinelli72′
85′ Paulos Abraham
Lucas Coopmans65′
Amin Sarr

Reprezentanty Luxemburgu U-21 obejrzały w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Luxemburgu U-21 rozegra kolejny mecz w Esch-Uelzecht. Jej rywalem będzie Islandia U-21. Tego samego dnia Armenia U-21 będzie przeciwnikiem reprezentacji Szwecji U-21 w meczu, który odbędzie się w Lublinie.