Euro U21 - eliminacje: Szwajcaria U-21 - Liechtenstein U-21 3-0 (2-0)

13 października na Tissot Arena w Biel/Biennem odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Szwajcarii U-21 i Liechtensteinu U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarii U-21 3-0.

S. Sidler 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Szwajcarii U-21 wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Jérémy Guillemenot. To pierwsza bramka tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andi Zeqiri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwajcarii U-21, strzelając kolejnego gola w 42. minucie spotkania. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Noahowi Frommeltowi z drużyny gości. Była to 44. minuta starcia.

W 46. minucie kartką został ukarany Martin Marxer, reprezentant gości. Na drugą połowę reprezentacja Liechtensteinu U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Philippa Gassnera wszedł Pascal Koller.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwajcarii U-21 w 54. minucie spotkania, gdy Silvan Sidler zdobył trzecią bramkę. Niedługo później trener Szwajcarii U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Petara Pusica. Na boisko wszedł Kastriot Imeri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie za Jérémy'ego Guillemenota wszedł Felix Khonde. Między 61. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Liechtensteinu U-21: Niklas Beck, Lukas Graber, Philip Seemann, Jonas Hilti, na ich miejsce weszli: Andrin Netzer, Tim Schreiber, Manuel Mikus, Lukas Büchel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toniego Domgjoniego, Jana Bamerta, Dana Ndoyego zajęli: Alexandre Jankewitz, Leonidas Stergiou, Filip Stojilkovic. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Armando Majer
66′ Jan Alexandre Bamert
Niklas Beck66′
 54′ Silvan Eli Sidler
Philipp Gassner46′
Jasper van der Werff
Rafael Grünenfelder
61′ Toni Domgjoni
Jonas Hilti83′
61′ Petar Pusic
Martin Marxer46′
Kevin Ruegg
Philip Seemann74′
Bastien Toma
Roman Spirig
 4′ 61′ Jérémy Bruno Guillemenot
Noah Frommelt44′
77′ Dan Ndoye
Lukas Graber74′
 42′ Andi Avdi Zeqiri
Elias Jäger
66′ Leonidas Stergiou
Manuel Mikus74′
Cédric Zesiger
Marco Marxer
61′ Kastriot Imeri
Andrin Netzer66′
61′ Alexandre Jankewitz
Menderes Caglar
61′ Felix Khonde Mambimbi
Pascal Koller46′
77′ Filip Stojilkovic
Tim Schreiber74′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Liechtensteinu U-21 przyznał dwie żółte.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.