Euro U21 - eliminacje: Szwajcaria U-21 - Azerbaijan U-21 2-1 (0-1)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 12 listopada, drużyna Szwajcarii U-21 zwyciężyła z Azerbejdżanem U-21 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stockhorn Arena w Thun.

O. Kökcü 22'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Szwajcarii U-21.

Od pierwszych minut jedenastka Azerbejdżanu U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Szwajcarii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Azerbejdżanu U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Ozan Kökcü strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Azerbejdżanu U-21.

Reprezentanty Szwajcarii U-21 otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bastien Toma.

W 63. minucie za Feliksa Khondego wszedł Nedim Bajrami. Trener Szwajcarii U-21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Stojilkovica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Noah Okafor. Posunięcie trenera było słuszne. Filipa Stojilkovica zdobył zwycięską bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. W 84. minucie w jedenastce Azerbejdżanu U-21 doszło do zmiany. İdris İnqilablı wszedł za Rüfəta Abdullazadəego.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Rauf Hüseynli z Azerbejdżanu U-21. Była to 86. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Filip Stojilkovic.

W następstwie utraty bramki trener Azerbejdżanu U-21 postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu zmienił pomocnika Torala Bayramova i na pole gry wprowadził napastnika Muhammeda Yıldırıma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Nihad Tamazov
74′ Toni Domgjoni
Toral Bayramov90′
63′ Kastriot Imeri
Elvin Cəfərquliyev
 49′ 79′ Bastien Toma
Hajiaga Hadżijew
63′ Felix Khonde Mambimbi
Rüfət Abdullazadə84′
80′ Noah Arinzechukwu Okafor
Elçin Mustafayev
63′ Nedim Bajrami
Samir Məhərrəmli71′
74′ Alexandre Jankewitz
İdris İnqilablı84′
63′ Petar Pusic
Ümid Səmədov
79′ Simon Sohm
Muhammed Mustafa Yıldırım90′
80′  90′ Filip Stojilkovic

Arbiter nie ukarał piłkarzy Szwajcarii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Azerbejdżanu U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Szwajcarii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Azerbejdżanu U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy poniedziałek reprezentacja Szwajcarii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Caen. Jej rywalem będzie Francja U-21.