Euro U21 - eliminacje: Szkocja U-21 - Czechy U-21 2-0 (1-0)

9 października na Tynecastle Park w Edynburgu odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Szkocji U-21 i Czech U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szkocji U-21 2-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-09 18:30 | Stadion: Tynecastle Park | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
Szkocja U-21
Czechy U-21
2
0
F. Hornby 25'
R. McCrorie 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut reprezentacja Czech U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Szkocji U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szkocji U-21 w 25. minucie spotkania, gdy Fraser Hornby zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szkocji U-21.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Allan Campbell z jedenastki Szkocji U-21. W 67. minucie Antonín Vaníček został zastąpiony przez Jana Matoušeka.

W 68. minucie Václav Drchal został zmieniony przez Antonína Růseka, a za Michala Hlavatego wszedł na boisko Denis Granečný, co miało wzmocnić reprezentację Czech U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana Pattersona na Barry'ego Maguire'a. Między 71. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Szkocji U-21 oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna Czech U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Szkocji U-21, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Ross McCrorie.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Szkocji U-21 doszło do zmiany. Connor McLennan wszedł za Harrisona Ashby'ego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Martin Jedlička
82′ 84′ Harrison Ashby
Pavel Bucha
72′ Nathan Patterson
Michal Hlavatý80′
71′ Patrick James Reading
Dominik Janošek
49′ Allan Campbell
Ladislav Krejčí81′
Lewis Ferguson
Michal Sadílek
 82′ Ross McCrorie
Antonín Vaníček67′
 25′ Fraser Hornby
Denis Granečný80′ 82′
72′ Barry Maguire
Jan Matoušek67′
84′ Connor McLennan
Patrik Žitný

Antonín Růsek68′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki reprezentantom Szkocji U-21, natomiast piłkarzom Czech U-21 pokazał dwie.

Reprezentacja Szkocji U-21 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Czech U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna Czech U-21 rozegra kolejny mecz w Mariampolu. Jej przeciwnikiem będzie Litwa U-21. Tego samego dnia San Marino U-21 będzie rywalem reprezentacji Szkocji U-21 w meczu, który odbędzie się w Serravalle.