Euro U21 - eliminacje: Szkocja U-21 - Chorwacja U-21 2-2 (0-2)

12 listopada na Tynecastle Park w Edynburgu odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Szkocji U-21 i Chorwacji U-21. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

K. Bistrović 25'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Szkocji U-21.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Nikola Moro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji U-21 , zdobywając bramkę w 20. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 25. minucie spotkania, gdy Kristijan Bistrović strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał George Johnston z drużyny Szkocji U-21. Była to 43. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Szkocji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Nathana Pattersona wszedł Glenn Middleton. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Patrick Reading z Szkocji U-21.

Reprezentanty Szkocji U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Glenn Middleton. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Borna Sosa osłabiając tym samym drużynę Chorwacji U-21. W 63. minucie Lewis Ferguson został zastąpiony przez Billy'ego Gilmoura. Kibice Szkocji U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Connora McLennana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Patrick Reading. Posunięcie trenera było słuszne. Connora McLennana strzelił wyrównującego gola w 70. minucie spotkania.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Ross McCrorie, reprezentant Szkocji U-21. Chwilę później trener Chorwacji U-21 postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Sandra Kulenovicia wszedł David Čolina, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Reprezentacja Chorwacji U-21 nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W tej samej minucie w reprezentacji Chorwacji U-21 doszło do zmiany. Petar Musa wszedł za Lovra Majera.

Drużyna Szkocji U-21 wyrównała wynik meczu. W 70. minucie wynik ustalił Connor McLennan. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wyrzucił z boiska Billy'ego Gilmoura ze Szkocji U-21. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Porteousa ze Szkocji U-21, a w 84. minucie Marina Šverkę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Joško Gvardiol
43′ George Johnston
Borna Sosa56′
46′ Nathan Patterson
Boško Šutalo
77′ Ryan Porteous
Marin Šverko84′
50′ 63′ Patrick James Reading
Mario Vušković
Allan Campbell
Kristijan Bistrović  25′ 81′
63′ Lewis Ferguson
Lovro Majer68′
Barry Maguire
Nikola Moro  20′ 81′
65′ Ross McCrorie
Bartol Franjić81′
63′ 71′ Billy Gilmour
Bruno Bogojević
David Turnbull
Petar Musa68′
63′  70′ Connor McLennan
Dario Špikić77′
46′  54′ Glenn Bell Dollar Middleton
Matej Vuk

Reprezentanty Szkocji U-21 otrzymały w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Reprezentacja Szkocji U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Chorwacji U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Chorwacji U-21 zawalczy o kolejne punkty w Puli. Jej rywalem będzie Litwa U-21. Tego samego dnia Grecja U-21 będzie przeciwnikiem drużyny Szkocji U-21 w meczu, który odbędzie się w Atenach.