Euro U21 - eliminacje: Słowacja U-21 - Liechtenstein U-21 6-0 (3-0)

17 listopada na Štadión pod Zoborom w Nitrze odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Słowacji U-21 i Liechtensteinu U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Słowacji U-21 6-0.

K. Vallo 77'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Słowacji U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Słowacji U-21 w piątej minucie spotkania, gdy Jakub Kadák strzelił pierwszego gola.

W dziewiątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Liechtensteinu U-21 Fabian Unterrainer.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Ladislav Almási.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Benjamin Vogt osłabiając tym samym drużynę Liechtensteinu U-21. Drugą połowę reprezentacja Słowacji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gergelya Tummę, Mariána Chobota weszli Dominik Špiriak, Matúš Kmet. Także drużyna Liechtensteinu U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Noaha Grabera wszedł Pascal Koller.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jakubowi Kadákowi z Słowacji U-21. W 62. minucie Jakub Kadák został zastąpiony przez Timoteja Múdrego. W tej samej minucie Ladislav Almási został zmieniony przez Mateja Trusę, co miało wzmocnić drużynę Słowacji U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrina Netzera na Marca Marxera.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Liechtensteinu U-21 Rafael Grünenfelder.

Prawie natychmiast Ján Bernát wywołał eksplozję radości wśród kibiców Słowacji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie meczu. W 73. minucie w reprezentacji Słowacji U-21 doszło do zmiany. Marko Totka wszedł za Miroslava Gonę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Słowacji U-21 w 77. minucie spotkania, gdy Kristián Vallo strzelił szóstego gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Liechtensteinu U-21 doszło do zmiany. Manuel Mikus wszedł za Niklasa Becka.

W 81. minucie żółtą kartkę dostał Matej Trusa, reprezentant Słowacji U-21. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Rafael Grünenfelder 67′ (samob.)
46′ Gergely Tumma
Jonas Hilti
 77′ Kristián Vallo
Roman Spirig
 71′ Ján Bernát
Fabian Unterrainer 9′ (samob.)
73′ Miroslav Gono
Noah Graber46′
 5′ 51′ 62′ Jakub Kadák
Simon Lüchinger
 33′ 62′ Ladislav Almási
Livio Meier
46′ Marián Chobot
Elias Jäger
46′ Dominik Špiriak
Manuel Mikus78′
46′ Matúš Kmet
Warren Kaiser
Martin Kovaľ
Marco Marxer67′
62′ Timotej Múdry
Menderes Caglar
73′ Marko Totka
Pascal Koller46′
62′ 81′ Matej Trusa

Piłkarze Liechtensteinu U-21 obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Reprezentacja Słowacji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Liechtensteinu U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.