Euro U21 - eliminacje: Słowacja U-21 - Azerbaijan U-21 2-1 (0-0)

8 października na Štadión pod Zoborom w Nitrze odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Słowacji U-21 i Azerbejdżanu U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Słowacji U-21 2-1.

M. Çelik 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Azerbejdżanu U-21.

Od pierwszych minut jedenastka Azerbejdżanu U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Słowacji U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 30. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Azerbejdżanu U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Ömər Buludov z Azerbejdżanu U-21. W 59. minucie za Mariána Chobota wszedł Tomáš Suslov.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Słowacji U-21 w 61. minucie spotkania, gdy Ľubomír Tupta zdobył pierwszą bramkę.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez reprezentację Azerbejdżanu U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Mert Çelik wyrównał wynik meczu.

W 69. minucie w reprezentacji Azerbejdżanu U-21 doszło do zmiany. Muhammed Yıldırım wszedł za Doğukana Öksüza. W tej samej minucie trener Azerbejdżanu U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Elvin Cəfərquliyev, a murawę opuścił Toral Bayramov. Od 76 minuty boisko opuścili reprezentanty Słowacji U-21: Peter Pokorný, Ľubomír Tupta, Dávid Strelec, na ich miejsce weszli: Ján Bernát, Ladislav Almási, Jakub Kadák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Barışa Ekinciera, Səbuhiego Abdullazadəego, Ozana Kökcü zajęli: Rövlan Muradov, Turan Vəlizadə, Süleyman Əhmədov.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Azerbejdżan U-21: Səbuhiemu Abdullazadəemu w 77. i Ozanowi Kökcü w 87. minucie.

Piłkarze Słowacji U-21 odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Ivan Mesík.

Trzy minuty później kartkę dostał Mert Çelik, reprezentant Azerbejdżanu U-21. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Kamran İbrahimov
40′ Lukáš Fabiš
Ömər Fuad Buludov50′
 90′ Ivan Mesík
Toral Bayramov69′
76′ Peter Pokorný
Hajiaga Hadżijew45′
59′ Marián Chobot
Turan Manafov
Dávid Ďuriš
Barış Ekincier82′
87′ Dávid Strelec
Ozan Can Kökcü87′ 90′
 61′ 76′ Ľubomír Tupta
Nihad Tamazov
76′ Ján Bernát
Elvin Cəfərquliyev69′
87′ Jakub Kadák
Süleyman Əhmədov90′
Patrik Myslovič
Rövlan Muradov82′
76′ Ladislav Almási
Turan Vəlizadə82′
59′ Tomáš Suslov
Muhammed Mustafa Yıldırım69′

Piłkarze Słowacji U-21 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna Słowacji U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Azerbejdżanu U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy poniedziałek reprezentacja Słowacji U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Strasburgu. Jej rywalem będzie Francja U-21. Natomiast we wtorek Gruzja U-21 będzie przeciwnikiem jedenastki Azerbejdżanu U-21 w meczu, który odbędzie się w Gori.