Euro U21 - eliminacje: Serbia U-21 - Polska U-21 1-0 (1-0)

9 października na Stadionie FK Metalac w Gornji Milanovac odbył się mecz Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Serbii U-21 i Polski U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Serbii U-21 1-0.

V. Nikolić 11'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Polski U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Veljko Nikolić dla jedenastki Serbii U-21. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Strahini Erakoviciowi z Serbii U-21. Była to 35. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Serbii U-21.

Drugą połowę drużyna Polski U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomasza Makowskiego wszedł Dennis Jastrzembski. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Svetozara Markovicia z Serbii U-21, a w 55. minucie Roberta Gumnego z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie za Pawła Tomczyka wszedł Bartosz Białek. Trener Polski U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jakuba Kamińskiego i na pole gry wprowadził napastnika Macieja Rosołka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 66. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Polski U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Od 67 minuty boisko opuścili reprezentanty Serbii U-21: Ivan Ilić, Filip Stevanović, Željko Gavrić, Veljko Nikolić, Dimitrije Kamenović, na ich miejsce weszli: Mirko Topić, Radivoj Bosić, Filip Stuparević, Jovan Lukić, Zlatan Šehović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Bogusza, Marcina Listkowskiego zajęli: Dawid Kurminowski, Daniel Scislak. W drugiej połowie nie padły gole.

Kamil Grabara
35′ Strahinja Eraković
Robert Gumny55′
90′ 90′ Dimitrije Kamenović
Jakub Piotr Kiwior
49′ Svetozar Marković
Kamil Piątkowski
Nemanja Mićević
Tymoteusz Puchacz
84′ Željko Gavrić
Mateusz Piotr Bogusz73′
67′ Ivan Ilić
Jakub Kamiński60′
 11′ 90′ Veljko Nikolić
Marcin Listkowski77′
Njegoš Petrović
Tomasz Makowski46′
84′ Filip Stevanović
Bartosz Slisz66′
Slobodan Tedić
Paweł Tomczyk60′
Aleksandar Popović
Radosław Majecki
90′ Zlatan Šehović
Karol Fila
Damjan Daničić
Przemysław Wiśniewski
90′ Jovan Lukić
Bartosz Bida
Ivan Milosavljević
Dennis Jastrzembski46′
67′ Mirko Topić
Daniel Scislak77′
84′ Radivoj Bosić
Bartosz Białek60′
Dennis Stojković
Dawid Kurminowski73′
84′ Filip Stuparević
Maciej Rosołek60′ 78′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Serbii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Jurmałej. Jej przeciwnikiem będzie Estonia U-21. Tego samego dnia Bułgaria U-21 będzie rywalem drużyny Polski U-21 w meczu, który odbędzie się w Gdyni.