Euro U21 - eliminacje: San Marino U-21 - Szkocja U-21 0-7 (0-3)

13 października na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Sanu Marino U-21 i Szkocji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szkocji U-21 7-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 17:30 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Arbiter: Luis Teixeira
H. Ashby 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Szkocji U-21.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Michele Cevolemu z drużyny gospodarzy. Była to 19. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szkocji U-21 w 20. minucie spotkania, gdy Fraser Hornby strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka Sanu Marino U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył David Turnbull.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Barry Maguire.

Na drugą połowę reprezentacja Sanu Marino U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Riccarda Michelottiego wszedł Elia Ciacci.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy Fraser Hornby ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-4.

W 51. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Fraser Hornby ze Szkocji U-21. W 56. minucie Filippo Fabbri zastąpił Lucę Cecchettiego.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 57. minucie, w drużynie Sanu Marino U-21 za Davida Tomassiniego wszedł Samuel Pancotti, a w jedenastce Szkocji U-21 David Turnbull zmienił Stephena Kelly'ego. Niestety w tej samej minucie meczu Ross Doohan bramkarz Szkocji U-21 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Kierana Wrighta - rezerwowego bramkarza reprezentacji. W tej samej minucie w drużynie Szkocji U-21 doszło do zmiany. Harrison Ashby wszedł za Frasera Hornby'ego.

Na murawie, jak to często zdarzało się Sanowi Marino U-21 w tym sezonie, pojawił się Simone Nanni, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Simone Franciosiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później Connor McLennan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szkocji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 71. minucie boisko opuścili reprezentanty Szkocji U-21: Kerr Mcinroy, Logan Chalmers, a na ich miejsce weszli Andrew Irving, Nathan Patterson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szkocji U-21 w 75. minucie spotkania, gdy Harrison Ashby strzelił siódmego gola. W 85. minucie w jedenastce Sanu Marino U-21 doszło do zmiany. Alessandro Liverani wszedł za Jacopa Raschiego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Glennowi Middletonowi z Szkocji U-21. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-7.

Ross Doohan
19′ Michele Cevoli
Daniel Harvie
Giacomo Conti
Lewis Mayo
56′ Filippo Fabbri
Thomas Mcintyre
69′ Simone Franciosi
Nathan Patterson71′
Filippo Quaranta
Andrew Irving71′
Federico Dolcini
Barry Maguire  43′
46′ Riccardo Michelotti
David Turnbull  39′ 57′
Paco Piscaglia
Fraser Hornby  20′ (k.), 50′, 51′ 57′
85′ Jacopo Raschi
Connor McLennan  70′
57′ David Tomassini
Harrison Ashby57′  75′
69′ Simone Nanni
Patrick James Reading
56′ Luca Cecchetti
Stephen Kelly57′
46′ Elia Ciacci
Kerr Mcinroy71′
85′ Alessandro Liverani