Euro U21 - eliminacje: Rumunia U-21 - Malta U-21 4-1 (4-0)

13 października na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Rumunii U-21 i Malty U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Rumunii U-21 4-1.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 19:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Visar Kastrati
O. Elouni 51'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Rumunii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rumunii U-21 w 17. minucie spotkania, gdy Alexandru Mățan strzelił pierwszego gola.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gary'ego Camilleriego z Malty U-21, a w 25. minucie Tudora Băluţę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Malty U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Rumunii U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Dennis Man. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Tudor Băluţă z Rumunii U-21 w 34. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 25. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się George Ganea.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Liam Mckay, reprezentant Malty U-21.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dennis Man z Rumunii U-21. W 44. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę George'owi Ganei z drużyny Rumunii U-21.

Drugą połowę reprezentacja Malty U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Keitha Attarda, Matthew Spiteriego weszli Mark Fenech, Matthew Farrugia. Także drużyna Rumunii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za George'a Ganeę wszedł Andrei Chindriş.

Niedługo później Omar Elouni wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malty U-21, strzelając gola w 51. minucie spotkania. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Darius Dumitru z Rumunii U-21. Była to 56. minuta starcia.

W 60. minucie za Alexandru Mățana wszedł Claudiu Petrila. Między 60. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanty Rumunii U-21: Dennis Man, Darius Dumitru, Andrei Ciobanu, na ich miejsce weszli: Denis Drăguş, Olimpiu Moruțan, Cătălin Itu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamesa Scicluny, Darrena Borga, Liama Mckaya zajęli: Andrea Zammit, Andreas II, Jake Ghio. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Cain Formosa
25′ 34′ Tudor Cristian Băluţă
Darren Borg72′
82′ Andrei Virgil Ciobanu
Christian Gauci
56′ 77′ Darius Dumitru Olaru
Matthew Spiteri46′
Marius Mihai Marin
Owen Spiteri
 17′ 60′ Alexandru Irinel Mățan
Omar Elouni  51′
 36′ 44′ 46′ George Dănuț Ganea
Aidan Jake Friggieri
 27′, 40′ (k.) 60′ Dennis Man
James Scicluna61′
Teodor Axinte
Duncan Formosa
46′ Andrei Chindriş
Andreas Vella72′
Valentin Ionuț Costache
Matthew Farrugia46′
82′ Cătălin Mihai Itu
Mark Fenech46′
77′ Olimpiu Vasile Moruțan
Jake Ghio80′
60′ Claudiu Adrian Mihai Petrila
Luca Mallia
George Alexandru Cîmpanu
Andrei Spiteri
60′ Denis Mihai Drăguş
Jan Tanti
Louis Munteanu
Andrea Zammit61′

Piłkarze Rumunii U-21 otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.