Euro U21 - eliminacje: Rosja U-21 - Estonia U-21 4-0 (4-0)

9 października na Arena Khimki w Khimki odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Rosji U-21 i Estonii U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosji U-21 4-0.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-09 17:00 | Stadion: Arena Khimki | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
F. Chalov 21',40'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Rosji U-21 wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Estonii U-21 Magnus Villota.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rosji U-21 w 13. minucie spotkania, gdy Konstantin Kuchaev strzelił drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosji U-21 w 21. minucie spotkania, gdy Fedor Chalov zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Niedługo później Fedor Chalov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosji U-21, strzelając kolejnego gola w 40. minucie starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Na drugą połowę drużyna Rosji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Romana Evgenjeva, Konstantina Kuchaeva weszli Aleksey Tataev, Daniil Utkin. Także jedenastka Estonii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artura Uljanova, Martina Pärna weszli Raimond Eino, Karl Õigus. W 61. minucie Fedor Chalov został zmieniony przez Magomeda-Shapiego Suleymanova.

Między 62. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Estonii U-21: Kristjan Kask, Henri Välja, Sten Reinkort, na ich miejsce weszli: Alex Roosalu, Nikita Komissarov, Mattias Männilaan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ivana Oblyakova, Daniila Lesovoya zajęli: Stanislav Magkeev, Ivan Ignatjev. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila Glebova z Rosji U-21, a w 76. minucie Aleksa Roosalu z drużyny przeciwnej.

Karl Andre Vallner
46′ Roman Evgenjev
Mairo Miil
Pavel Maslov
Rasmus Saar
66′ Danil Glebov
Markkus Seppik
Artem Golubev
Magnus Villota 8′ (samob.)
Vyacheslav Grulev
Mihkel Järviste
 13′ 46′ Konstantin Kuchaev
Artur Uljanov46′
69′ Daniil Lesovoy
Henri Välja66′
62′ Ivan Oblyakov
Kristjan Kask66′
Nayair Tiknizyan
Martin Pärn46′
 21′ (k.), 40′ 61′ Fedor Chalov
Alex Roosalu66′ 76′
62′ Stanislav Magkeev
Nikita Komissarov66′
46′ Aleksey Tataev
Reinhard Reimaa
Denis Makarov
Raimond Eino46′
46′ Daniil Utkin
Karl Rudolf Õigus46′
69′ Ivan Ignatjev
Mattias Männilaan78′
61′ Magomed-Shapi Suleymanov
Joonas Soomre

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Estonii U-21 rozegra kolejny mecz w Jurmałej. Jej przeciwnikiem będzie Serbia U-21. Tego samego dnia Łotwa U-21 będzie rywalem jedenastki Rosji U-21 w meczu, który odbędzie się w Rydze.