Euro U21 - eliminacje: Portugalia U-21 - Norwegia U-21 4-1 (2-1)

9 października na Estádio António Coimbra da Mota w Estoril odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Portugalii U-21 i Norwegii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Portugalii U-21 4-1.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-09 20:30 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Arbiter: Vilhjálmur Alvar Thórarinsson
J. Larsen 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Portugalii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Pedro Neto.

W ósmej minucie Julian Faye został zmieniony przez Kristoffera Klaessona.

Reprezentacja Norwegii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Portugalii U-21, strzelając kolejnego gola. W 16. minucie Pedro Neto po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Håkonowi Evjenowi z Norwegii U-21. Była to 23. minuta meczu.

Piłkarze Norwegii U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił Jørgen Strand. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Fredrik Bjørkan został zmieniony przez Marcusa Holmgrena, co miało wzmocnić jedenastkę Norwegii U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jotę na Fábia Vieirę w 62. minucie oraz Rafaela Leão na Dany'ego Motę w tej samej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portugalii U-21 w 69. minucie spotkania, gdy Vitinha zdobył trzecią bramkę. Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Portugalii U-21: Pedro Neto, Diogo Dalot, Vitinha, na ich miejsce weszli: Joelson Fernandes, Pedro Pereira, Daniel Bragança. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Odina Bjørtufta, Emila Bohinena, Kristiana Thorstvedta zajęli: Jesper Daland, Joshua Kitolano, Noah Holm.

Niedługo później Dany Mota wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii U-21, strzelając kolejnego gola w 88. minucie starcia. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Julian Faye Lund
83′ José Diogo Dalot Teixeira
Emil Bohinen74′
 69′ 83′ Vítor Machado Ferreira
Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Florentino Ibrain Morris Luís
Håkon Evjen23′
62′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Johan Hove
 6′, 16′ 70′ Pedro Lomba Neto
Kristian Thorstvedt83′
62′ João Pedro Neves Filipe
Jørgen Strand Larsen  34′
Luís Manuel Arantes Maximiano
Kristoffer Klaesson8′
83′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Jesper Daland74′
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Ulrik Fredriksen
Tomás Franco Tavares
Marcus Holmgren Pedersen46′
62′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Tobias Christensen
Pedro António Pereira Gonçalves
Joshua Gaston Kitolano74′
83′ Daniel Santos Bragança
Edvard Sandvik Tagseth
62′  88′ Dany Mota Carvalho
Noah Emmanuel Jean Holm83′
70′ Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
Fredrik Oppegård

Sędzia nie ukarał piłkarzy Portugalii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Norwegii U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.