Euro U21 - eliminacje: Portugalia U-21 - Holandia U-21 2-1 (1-1)

18 listopada na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Portugalii U-21 i Holandii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Portugalii U-21 2-1.

C. Gakpo 42'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu reprezentacja Portugalii U-21 trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Fábio Vieira. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Między 10. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Portugalii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Portugalii U-21 długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 40 minut, jednak drużyna Holandii U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Cody Gakpo. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę reprezentacja Portugalii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jotę wszedł Rafael Leão.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Portugalii U-21 przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Fábio Vieira dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W 56. minucie Gedson Fernandes został zastąpiony przez Pedro Gonçalvesa. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Kjellowi Scherpenowi, reprezentantowi Holandii U-21. W tej samej minucie w drużynie Portugalii U-21 doszło do zmiany. Gonçalo Ramos wszedł za Dany'ego Motę.

Chwilę później trener Holandii U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Ludovita Reisa. Na boisko wszedł Jurgen Ekkelenkamp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Myron Boadu został zmieniony przez Kaja Sierhuisa, a za Justina Hoogmę wszedł na boisko Jordan Teze, co miało wzmocnić jedenastkę Holandii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fábia Vieirę na Daniela Bragançę oraz Rafaela Leão na Joelsona Fernandesa. Między 86. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Portugalii U-21 oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kjell Scherpen66′
10′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Mitchel Bakker87′
Diogo Lucas Queirós
Justin Hoogma82′
35′ Thierry Rendall Correia
Perr Schuurs
Tomás Franco Tavares
Deyovaisio Zeefuik
56′ Gedson Carvalho Fernandes
Javairô Dilrosun
 2′, 53′ 82′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Azor Matusiwa
Vítor Machado Ferreira
Ludovit Reis22′ 69′
Florentino Ibrain Morris Luís
Myron Boadu76′
66′ Dany Mota Carvalho
Cody Mathès Gakpo  42′
46′ João Pedro Neves Filipe
Sherel Floranus
56′ Pedro António Pereira Gonçalves
Mats Knoester
66′ Gonçalo Matias Ramos
Jordan Teze82′
82′ 86′ Daniel Santos Bragança
Jurgen Ekkelenkamp69′
46′ 83′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Ché Nunnely
83′ 89′ Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
Kaj Sierhuis76′
João Mário Neto Lopes
Joshua Zirkzee

Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Drużyna Portugalii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Holandii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.