Euro U21 - eliminacje: Portugalia U-21 - Cypr U-21 2-1 (1-1)

15 listopada na Complexo Desportivo Belavista w Parchalu odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Portugalii U-21 i Cypru U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portugalii U-21 2-1.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-15 20:30 | Stadion: Complexo Desportivo Belavista | Arbiter: Luca Barbeno
P. Artymatas 2'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Portugalii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Cypru U-21 w drugiej minucie spotkania, gdy Panayiotis Artymatas strzelił pierwszego gola.

Między 19. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Cypru U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Portugalii U-21 nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Gedson Fernandes.

Dwie minuty później kartkę obejrzał Stelios Andreou z jedenastki Cypru U-21. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę reprezentacja Portugalii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Rafaela Leão, Vitinhę weszli João Mário, Gonçalo Ramos. Także jedenastka Cypru U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jacka Rolesa wszedł Michalis Charalambous.

Trzeba było trochę poczekać, aby Diogo Queirós wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii U-21, strzelając kolejnego gola w 68. minucie meczu. W 69. minucie Jota został zastąpiony przez Pedro Gonçalvesa.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Cypru U-21 doszło do zmiany. Zacharias Adoni wszedł za Panayiotisa Artymatasa. W następstwie utraty gola trener Cypru U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Stavrosa Gavrila i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Paroutisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Marios Peratikos został zmieniony przez Konstrantinosa Serghiou, a za Rafaela Mamasa wszedł na boisko Andreas Neofytou, co miało wzmocnić reprezentację Cypru U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nuna Mendesa na Fábia Vieirę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Stelios Andreou45′
 68′ Diogo Lucas Queirós
Panayiotis Artymatas  2′ 71′
Thierry Rendall Correia
Stavros Gavriel72′
82′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Marios Peratikos19′ 79′
 45′ (k.) 36′ Gedson Carvalho Fernandes
Kostas Pileas
46′ Vítor Machado Ferreira
Rafael Mamas86′
Florentino Ibrain Morris Luís
Nikolas Panayiotou
Dany Mota Carvalho
Jack Roles45′ 46′
46′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Giannis Satsias
69′ João Pedro Neves Filipe
Kyriakos Antoniou
82′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Andreas Neofytou86′
69′ Pedro António Pereira Gonçalves
Konstrantinos Serghiou79′
46′ Gonçalo Matias Ramos
Charalampos Charalampous
Daniel Santos Bragança
Michalis Charalambous46′
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
Daniel Paroutis72′
46′ João Mário Neto Lopes
Theodosis Siathas

Reprezentanty Portugalii U-21 otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Portugalii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Cypru U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka Cypru U-21 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Gibraltar U-21. Tego samego dnia Holandia U-21 będzie rywalem reprezentacji Portugalii U-21 w meczu, który odbędzie się w Portimão.