Euro U21 - eliminacje: Portugalia U-21 - Białoruś U-21 3-0 (2-0)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 12 listopada, reprezentacja Portugalii U-21 wygrała z Białorusią U-21 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal de Portimão w Portimão.

Gonçalo Ramos 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Portugalii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Białorusi U-21 Dmitri Prishchepa.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii U-21 w 19. minucie spotkania, gdy Fábio Vieira strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Białoruś U-21: Dmitriemu Prishchepie w 28. i Daniilowi Miroshnikovowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Portugalii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fábia Vieirę wszedł Pedro Gonçalves. W 55. minucie Dmitri Prishchepa został zmieniony przez Artema Petrenkę.

Między 62. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Portugalii U-21: Jota, Diogo Dalot, Vitinha, Dany Mota, na ich miejsce weszli: Joelson Fernandes, João Mário, Daniel Bragança, Gonçalo Ramos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dmitriego Borodina, Romana Davyskiby zajęli: Roman Vegerya, Vladislav Solanovich.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii U-21 w 90. minucie spotkania, gdy Gonçalo Ramos zdobył z karnego trzecią bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Pavel Pavlyuchenko
68′ José Diogo Dalot Teixeira
Artem Shkurdyuk
 19′ (k.) 46′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Dmitri Borodin62′
74′ Vítor Machado Ferreira
Roman Davyskiba72′
Florentino Ibrain Morris Luís
Denis Grechikho
74′ Dany Mota Carvalho
Maksim Myakish
68′ João Pedro Neves Filipe
Vladislav Solanovich72′
46′ Pedro António Pereira Gonçalves
Roman Vegerya62′
74′  90′ (k.) Gonçalo Matias Ramos
Artem Petrenko55′
74′ Daniel Santos Bragança

Rafael Alexandre Conceição Leão

68′ Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes

68′ João Mário Neto Lopes

Sędzia nie ukarał piłkarzy Portugalii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Białorusi U-21 przyznał dwie żółte.

Drużyna Portugalii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Białorusi U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę reprezentacja Białorusi U-21 rozegra kolejny mecz w Almere. Jej przeciwnikiem będzie Holandia U-21. Tego samego dnia Cypr U-21 będzie rywalem drużyny Portugalii U-21 w meczu, który odbędzie się w Parchalu.