Euro U21 - eliminacje: Polska U-21 - Bułgaria U-21 1-1 (0-1)

13 października na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Polski U-21 i Bułgarii U-21. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Z. Dimitrov 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Bułgarii U-21.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Georgiego Ruseva wszedł Zdravko Dimitrov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marcin Listkowski z jedenastki Polski U-21. Była to 17. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Bułgarii U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Zdravko Dimitrov dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Bułgarii U-21.

Na drugą połowę jedenastka Polski U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Jakuba Kamińskiego wszedł Bartosz Bida. Trener Polski U-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Macieja Rosołka. Na boisko wszedł Paweł Tomczyk, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Piłkarze Polski U-21 otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Bartosz Bida.

Między 69. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bułgarii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Iliya Yurukov został zmieniony przez Iliana Ilianova, a za Stanislava Ivaylova wszedł na boisko Martin Yankov, co miało wzmocnić drużynę Bułgarii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Klimalę na Bartosza Białka. Trener Bułgarii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Dominika Ivilina i na pole gry wprowadził napastnika Tonislava Yordanova, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Bułgarii U-21 doszło do zmiany. Asen Rumenov wszedł za Valentina Ivaylova. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Asenowi Rumenovowi z Bułgarii U-21. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Dominik Ivilin Yankov86′
46′ Jakub Kamiński
Angel Stefanov Lyaskov69′
17′ Marcin Listkowski
Stanislav Ivaylov Ivanov86′
Bartosz Slisz
Kaloyan Krastev
83′ Patryk Klimala
Georgi Rusev7′
61′ Maciej Rosołek
Zdravko Minchev Dimitrov7′  41′
46′  66′ 81′ Bartosz Bida
Ilian Ilianov Iliev77′
Tomasz Makowski
Lachezar Kotev
Daniel Scislak
Ivaylo Naydenov
83′ Bartosz Białek
Asen Rumenov Chandarov86′ 90′
Dawid Kurminowski
Martin Yankov Minchev86′
61′ Paweł Tomczyk
Tonislav Yordanov Yordanov86′

Reprezentanty Polski U-21 otrzymały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Reprezentacja Polski U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Bułgarii U-21 wymieniła pięciu graczy.