Euro U21 - eliminacje: Niemcy U-21 - Walia U-21 2-1 (2-1)

17 listopada na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Niemiec U-21 i Walii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Niemiec U-21 2-1.

M. Harris 34'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Niemiec U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nathan Broadhead z Walii U-21. Była to 16. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze Niemiec U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Lukas Nmecha. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Niemiec U-21 w 26. minucie spotkania, gdy Jonathan Burkardt strzelił drugiego gola.

Reprezentanty Walii U-21 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie wynik ustalił Mark Harris. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie za Mërgima Berishę wszedł Florian Wirtz. Między 60. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Walii U-21: Liam Cullen, Luke Jephcott, Brandon Cooper, Mark Harris, na ich miejsce weszli: Aaron Lewis, Sion Spence, Joe Lewis, Momodou Touray. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Rauma, Jonathana Burkardta, Saliha Özcana zajęli: Ismail Jakobs, Manuel Wintzheimer, Jean-Manuel Mbom.

Między 65. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Walii U-21. Jedenastce Walii U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Niemiec U-21.

Brandon Cooper88′
60′ David Raum
Terry Taylor
83′ Salih Özcan
Nathan Broadhead16′
60′ Mërgim Berisha
Liam Cullen65′ 68′
 26′ 72′ Jonathan Michael Burkardt
Mark Thomas Harris  34′ 88′
 17′ (k.) Lukas Nmecha
Joe Lewis88′
60′ Ismail Jakobs
Joseph Adams
Maxim Leitsch
Sam Bowen
83′ Jean-Manuel Mbom
Ryan Stirk
Felix Passlack
Oliver Cooper
60′ Florian Wirtz
Sion Spence73′
72′ Manuel Wintzheimer
Momodou Touray88′

Reprezentacja Niemiec U-21 była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Niemiec U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Walii U-21 przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.