Euro U21 - eliminacje: Niemcy U-21 - Bośnia i Hercegowina U-21 1-0 (1-0)

W pojedynku Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 października, reprezentacja Niemiec U-21 wygrała z Bośnią i Hercegowiną U-21 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 18:15 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Boris Marhefka
Niemcy U-21
Bośnia i Hercegowina U-21
1
0
L. Nmecha 29'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Niemiec U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Niemiec U-21 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie Florian Wirtz zastąpił Jonathana Burkardta.

W 28. minucie kartką został ukarany Ermedin Demirović, piłkarz Bośni i Hercegowiny U-21.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lukas Nmecha dla reprezentacji Niemiec U-21. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego reprezentant w sezonie.

W 33. minucie kartkę obejrzał Mateo Marić z jedenastki Bośni i Hercegowiny U-21. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Niemiec U-21.

Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili reprezentanty Bośni i Hercegowiny U-21: Haris Hajdarević, Ajdin Hasić, Ševkija Resić, Vladimir Bradonjić, Mateo Marić, na ich miejsce weszli: Andrej Đokanović, Đani Salčin, Milan Savić, Selmir Pidro, Marijan Ćavar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Krügera, Yannika Keitla zajęli: Dominik Kother, Felix Passlack. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Lukasowi Nmesze z Niemiec U-21. Była to 90. minuta starcia.

Vladimir Bradonjić83′
87′ Yannik Keitel
Haris Hajdarević55′
Salih Özcan
Mateo Marić33′ 83′
26′ Florian Wirtz
Ševkija Resić70′
77′ Florian Krüger
Ermedin Demirović28′
 29′ 90′ Lukas Nmecha
Đorđe Milojević
87′ Felix Passlack
Selmir Pidro83′
26′ Jonathan Michael Burkardt
Milan Savić70′
77′ Dominik Kother
Marijan Ćavar83′

Anes Mašić

Đani Salčin70′

Drużyna Niemiec U-21 była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Niemiec U-21, a reprezentantom Bośni i Hercegowiny U-21 przyznał dwie.

Reprezentacja Niemiec U-21 wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Bośni i Hercegowiny U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.