Euro U21 - eliminacje: Mołdawia U-21 - Niemcy U-21 0-5 (0-3)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 9 października, reprezentacja Mołdawii U-21 skompromitowała się z Niemcami U-21 0-5 (0-3). Starcie odbyło się na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie.

D. Kother 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Niemiec U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alexandrowi Belousovowi z Mołdawii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Niemiec U-21 w 19. minucie spotkania, gdy Lukas Nmecha strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 25. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lukas Nmecha z Niemiec U-21. W 26. minucie Alexandr Belousov został zastąpiony przez Mariusa Iosipoiego.

W 32. minucie żółtą kartkę dostał Vadim Gulceac, reprezentant Mołdawii U-21.

Niedługo później Salih Özcan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Niemiec U-21, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku.

Między 46. a 66. minutą, boisko opuścili reprezentanty Niemiec U-21: Dennis Geiger, Florian Krüger, Florian Wirtz, na ich miejsce weszli: Yannik Keitel, Jonathan Burkardt, Ragnar Ache. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Serafima Cojocariego, Vadima Gulceaca zajęli: Nicky Serghei, Ion Mamaliga. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mołdawia U-21: Iaserowi Ţurcanowi w 63. i Nickiemu Sergheiemu w 65. minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jonathan Burkardt.

W 79. minucie boisko opuścili reprezentanty Niemiec U-21: Roberto Massimo, Dominik Kother, a na ich miejsce weszli Lukas Nmecha, Niklas Dorsch. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Mołdawia U-21: Cristianowi Drosowi w 80. i Igorowi Chiperiemu w 89. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Iaser Ţurcan z reprezentacji Mołdawii U-21 i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 63. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Ion Borș, Ruslan Chelari, a na ich miejsce weszli Valeriu Gaiu, Victor Stînă.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W tej samej minucie wynik ustalił Dominik Kother.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Lennart Grill
89′ Igor Chiperi
Tim-Henry Handwerker
46′ Serafim Cojocari
Luca Jannis Kilian
Denis Furtună
Lars Lukas Mai
Ioan-Călin Revenco
Niklas Bernd Dorsch79′
63′ 90′ Iaser Ţurcan
Dennis Geiger52′
18′ 26′ Alexandr Belousov
Salih Özcan  42′
80′ Cristian Dros
Felix Passlack
90′ Valeriu Gaiu
Florian Wirtz64′
90′ Victor Stînă
Florian Krüger64′
32′ 66′ Vadim Gulceac
Lukas Nmecha  19′, 25′ (k.) 79′
Dumitru Coval
Eike Bansen
90′ Ion Borș
Yannik Keitel52′
Alexei Ciopa
Roberto Massimo79′
66′ Ion Mamaliga
Ragnar Ache64′
90′ Ruslan Chelari
Jonathan Michael Burkardt64′  67′
26′ Marius Iosipoi
Dominik Kother79′  90′
46′ 65′ Nicky Serghei Clescenco

Drużyna Niemiec U-21 była w posiadaniu piłki przez 78 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Reprezentacja Mołdawii U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Mołdawii U-21 przyznał sześć żółtych i jedną czerwoną.