Euro U21 - eliminacje: Mołdawia U-21 - Belgia U-21 1-0 (1-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 października, reprezentacja Mołdawii U-21 zwyciężyła z Belgią U-21 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Malaya Sportivnaya Arena w Tyraspol.

D. Furtună 38'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Belgii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Belgii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Mołdawii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Mołdawii U-21 w 38. minucie spotkania, gdy Denis Furtună zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Alexandr Osipov z reprezentacji Mołdawii U-21. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mołdawii U-21.

Drugą połowę jedenastka Belgii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antoine'a Colassina, Zinha Vanheusdena, Alexis Saelemaekers weszli Ikoma Openda, Wout Faes, Jelle Bataille. W 57. minucie Mike Trésor został zmieniony przez Othmane'a Boussaida.

Między 82. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Mołdawii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Sebastiaan Bornauw
 38′ 83′ Denis Furtună
Hannes Delcroix71′
63′ Ion Mamaliga
Alexis Saelemaekers46′
87′ Ioan-Călin Revenco
Zinho Vanheusden46′
Ivan Voropai
Francis Apelete Amuzu
89′ Valeriu Gaiu
Antoine Benjamin Colassin46′
63′ Marius Iosipoi
Charles De Ketelaere87′
44′ 84′ Alexandr Osipov
Gaëtan Coucke
84′ Ion Borș
Thibault De Smet71′
63′ 82′ Vicu Bulmaga
Daouda Peeters
63′ Vasile Stefu
Othmane Boussaid57′

Joshua Felix Okpoda Eppiah

Ikoma Loïs Openda46′

Piłkarze Mołdawii U-21 otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Reprezentacja Mołdawii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Belgii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.