Euro U21 - eliminacje: Malta U-21 - Ukraina U-21 1-4 (0-2)

13 listopada na MFA Centenary Stadium w Ta'Qaliem odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Malty U-21 i Ukrainy U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ukrainy U-21 4-1.

I. Shevtsov 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Ukrainy U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu reprezentacja Ukrainy U-21 trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie bramkę zdobył Mykola Kukharevych.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mykola Kukharevych wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ukrainy U-21, zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kontaktowego gola dla reprezentantów Malty U-21 strzelił Omar Elouni.

W 64. minucie Oleksandr Nazarenko zastąpił Bohdana Milovanova.

Drużyna Malty U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Ukrainy U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 1-3 podwyższył Bohdan Milovanov.

Między 85. a 88. minutą, boisko opuścili reprezentanty Malty U-21: Aidan Friggieri, Jamie Zerafa, Omar Elouni, Jan Busuttil, Carlo Lonardelli, na ich miejsce weszli: Andrei Spiteri, Marcus Grima, Andrea Zammit, James Scicluna, Matthew Ellul. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Serhiego Buletsy, Romana Vantukha zajęli: Ehor Yarmolyuk, Illia Shevtsov.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Illia Shevtsov.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Oleksandr Syrota
86′ Jan Busuttil
Roman Vantukh86′
85′ Jamie Zerafa
Volodymyr Brazhko
Ayrton Attard
Serhii Buletsa85′
 47′ 86′ Omar Elouni
Oleksandr Nazarenko64′
85′ Aidan Jake Friggieri
Heorhii Sudakov72′
88′ Carlo Zammit Lonardelli
Volodymyr Yakimets
Nicholas Pulis
Mykola Kukharevych  4′, 32′ 64′
Timothy Aquilina
Vladyslav Kucheruk
88′ Matthew Ellul
Kristian Belovar
Darren Borg
Bohdan Milovanov64′  79′
85′ Marcus Grima
Ihor Snurnitsyn
Bradley Sciberras
Tymur Stetskov
David Xuereb
Illia Shevtsov86′  90′
86′ James Scicluna
Ehor Yarmolyuk85′
85′ Andrei Spiteri
Yevhen Isaenko64′
86′ Andrea Zammit
Danylo Kravchuk72′

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Malty U-21 rozegra kolejny mecz w Ta'Qaliem. Jej rywalem będzie Finlandia U-21. Tego samego dnia Irlandia Północna U-21 będzie przeciwnikiem jedenastki Ukrainy U-21 w meczu, który odbędzie się w Kowalówce.