Euro U21 - eliminacje: Malta U-21 - Finlandia U-21 0-1 (0-1)

17 listopada na MFA Centenary Stadium w Ta'Qaliem odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Malty U-21 i Finlandii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Finlandii U-21 1-0.

B. Källman 18'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Finlandii U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Gary Camilleri zastąpił Matthew Ellula.

Jedynego gola meczu strzelił Benjamin Källman dla reprezentacji Finlandii U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Finlandii U-21.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Lingmana z Finlandii U-21, a w 64. minucie Marcusa Grimę z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Marcus Grima został zmieniony przez Bradleya Sciberrasa, co miało wzmocnić jedenastkę Malty U-21 . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niila Mäenpäę na Mika Virtanena.

Trener Malty U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jana Busuttila i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Sciclunę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Jamie Zerafa został zmieniony przez Davida Xuereba, a za Omara Elouniego wszedł na boisko Andrea Zammit, co miało wzmocnić reprezentację Malty U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasina-Amina Assehnouna na Enocha Banzę. W 79. minucie kartkę dostał Aidan Friggieri, piłkarz Malty U-21.

Po chwili trener Finlandii U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Eetu Vertainen, a murawę opuścił Naatan Skyttä. W tej samej minucie w drużynie Finlandii U-21 doszło do zmiany. Tobias Fagerström wszedł za Tima Stavitskiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aapo Halme
8′ Gary Camilleri
Martti Haukioja
Zachary Grech
Robin Tihi
75′ Jan Busuttil
Jasin-Amin Assehnoun79′
64′ 70′ Marcus Grima
Lucas Lingman58′
75′ Jamie Zerafa
Niilo Mäenpää71′
75′ Omar Elouni
Naatan Skyttä87′
79′ Aidan Jake Friggieri
Hugo Keto
8′ Matthew Ellul
Mikael Almen
Sebastian Grech
Juho Hyvärinen
Darren Borg
Kevin Kouassivi-Benissan
70′ Bradley Sciberras
Tobias Allan Diego Fagerström87′
75′ David Xuereb
Miko Aarne Virtanen71′
75′ James Scicluna
Enoch Banza79′
Andrei Spiteri
Eetu Vertainen87′
75′ Andrea Zammit

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Malty U-21, natomiast piłkarzom Finlandii U-21 przyznał jedną.

Jedenastka Malty U-21 dokonała pięciu zmian. Natomiast reprezentacja Finlandii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.