Euro U21 - eliminacje: Malta U-21 - Dania U-21 1-3 (0-0)

W pojedynku Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 9 października, jedenastka Malty U-21 przegrała z Danią U21 1-3 (0-0). Starcie odbyło się na MFA Centenary Stadium w Ta'Qaliem.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-09 18:00 | Stadion: MFA Centenary Stadium | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
J. Lindstrøm 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Danii U21.

Od pierwszych minut reprezentacja Danii U21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Malty U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Malty U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Ayrton Attard.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carla Holsego z Danii U21, a w 55. minucie Jamiego Zerafę z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w jedenastce Danii U21 doszło do zmiany. Nikolas Nartey wszedł za Lukasa Klittena. W 59. minucie Rasmus Carstensen został zastąpiony przez Jespera Grænge.

W 60. minucie w reprezentacji Danii U21 doszło do zmiany. Emil Riis wszedł za Carla Holsego.

Niedługo później Nikolai Laursen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Danii U21, zdobywając bramkę w 68. minucie meczu. W 73. minucie Jamie Zerafa został zmieniony przez Bradleya Sciberrasa, co miało wzmocnić drużynę Malty U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Daramego na Gustava Tanga.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Danii U21 w 84. minucie spotkania, gdy Mikkel Damsgaard strzelił drugiego gola. W 89. minucie Marcus Grima został zmieniony przez Sebastiana Grecha, a za Aidana Friggieriego wszedł na boisko Andrea Zammit, co miało wzmocnić drużynę Malty U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Damsgaarda na Mortena Duego.

Jedenastka Malty U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Danii U21, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jesper Grænge.

Minutę później sędzia ukarał kartką Sebastiana Grecha, piłkarza Malty U-21. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Rasmus Carstensen59′
89′ Marcus Grima
Mikkel Damsgaard  84′ 90′
David Xuereb
Mohammed Daramy80′
55′ 73′ Jamie Zerafa
Magnus Kofod Andersen
 52′ Ayrton Attard
Jacob Bruun Larsen
89′ Aidan Jake Friggieri
Carl Johan Holse Justesen54′ 60′
Alexander Satariano
Nikolai Laursen  68′
Rashed Al-Tumi
Peter Vindahl Jensen
89′ 90′ Sebastian Grech
Mads Bech Sørensen
Christian Gauci
Morten Due Hjulmand90′
73′ Bradley Sciberras
Lukas Ahlefeld Engel
89′ Andrea Zammit
Emil Riis Jakobsen60′

Reprezentanty Malty U-21 dostały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Malty U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Danii U21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Danii U21 zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Finlandia U-21. Tego samego dnia Rumunia U-21 będzie rywalem drużyny Malty U-21 w meczu, który odbędzie się w Giurgiu.