Euro U21 - eliminacje: Macedonia Północna U-21 - Izrael U-21 1-1 (0-1)

13 października na Trening centar Petar Miloševski w Skopje odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Macedonii U-21 i Izraela U-21. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Euro U21 - eliminacje
2020-10-13 14:30 | Stadion: Trening centar Petar Miloševski | Arbiter: Nick Walsh
Macedonia Północna U-21
Izrael U-21
1
1
J. Atanasov 90'
S. Elias 21'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Izraela U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Izraela U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Macedonii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Shay Elias wywołał eksplozję radości wśród kibiców Izraela U-21, strzelając gola w 21. minucie spotkania.

Między 30. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Izraela U-21.

Drugą połowę reprezentacja Macedonii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Tosevskiego, Tomče Grozdanovskiego weszli Marko Gjorgjievski, Bojan Ilievski. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Macedonia U-21: Dimitarowi Mitrovskiemu w 55. i Darkowi Churlinovowi w 59. minucie.

W 64. minucie za Tomera Altmana wszedł Ido Shahar. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Danny Gruper z Izraela U-21. Po chwili trener Izraela U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Thai Bariba. Na boisko wszedł Yonas Malede, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 73. minucie w jedenastce Izraela U-21 doszło do zmiany. Osama Khalaila wszedł za Eylona Almoga. Trener Macedonii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Davora Zdravkovskiego i na pole gry wprowadził napastnika Erdona Daciego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Todor Todoroski został zmieniony przez Bojana Miovskiego, a za Filipa Antovskiego wszedł na boisko Lavdrim Fazliu, co miało wzmocnić reprezentację Macedonii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shaya Eliasa na Yahava Gurfinkela.

Drużyna Macedonii U-21 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu starcia Jani Atanasov wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Assaf Tzur
82′ Filip Antovski
Noam Cohen
Oliver Stoimenovski
Shay Elias  21′ 85′
75′ Todor Todoroski
Tomer Altman64′
 90′ Jani Atanasov
Samuel Bar On
59′ Darko Churlinov
Gil Cohen
46′ Tomče Grozdanovski
Danny Gruper65′
Esmin Lichina
Liel Abada34′
55′ Dimitar Mitrovski
Eylon Haim Almog73′
30′ 75′ Davor Zdravkovski
Thai Baribo31′ 72′
46′ David Tosevski
Or Blorian
Marko Alchevski
Netanel Daloya
David Denkovski
Ori Dahan
82′ Lavdrim Fazliu
Yahav Gurfinkel85′
Blerton Sheji
Ido Shahar64′
Kristijan Ackovski
Tomer Yosefi
46′ Marko Gjorgjievski
Osama Khalaila73′
46′ Bojan Ilievski
Mohammad Kna'an
75′ Erdon Daci
Yonas Malede72′
75′ Bojan Miovski
Itamar Shviro

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Macedonii U-21 w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Reprezentanty drużyny przeciwnej obejrzały w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Macedonii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.