Euro U21 - eliminacje: Macedonia Północna U-21 - Czarnogóra U-21 2-1 (1-0)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 17 listopada, reprezentacja Macedonii U-21 zwyciężyła z Czarnogórą U-21 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Trening centar Petar Miloševski w Skopje.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-17 13:30 | Stadion: Trening centar Petar Miloševski | Arbiter: Christopher Jäger
N. Krstović 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Macedonii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to reprezentanty Macedonii U-21 otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Gjorgjievski.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Blertona Shejego z Macedonii U-21, a w 37. minucie Nikolę Krstović z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Macedonii U-21.

Drugą połowę reprezentacja Czarnogóry U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksę Latković, Marka Rakonjaca weszli Danilo Pešukić, Milan Vukotić. Także w reprezentacji Macedonii U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Blertona Shejego wszedł Filip Antovski. W 55. minucie Jani Atanasov zastąpił Enisa Fazlagicia.

W tej samej minucie Davor Zdravkovski został zmieniony przez Agona Eleziego, a za Kristijana Trapanovskiego wszedł na boisko Martin Stojanov, co miało wzmocnić jedenastkę Macedonii U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Lambulicia na Miloša Brnovicia w 70. minucie. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Todorowi Todoroskiemu z Macedonii U-21. W 70. minucie w reprezentacji Czarnogóry U-21 doszło do zmiany. Marko Mrvaljević wszedł za Bojana Roganovicia.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Stoimenovskiego z Macedonii U-21, a w 77. minucie Bogdana Milicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Macedonii U-21 w 78. minucie spotkania, gdy Bojan Miovski zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w reprezentacji Macedonii U-21 doszło do zmiany. Mario Ilievski wszedł za Marka Gjorgjievskiego.

Niedługo później Nikola Krstović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czarnogóry U-21, strzelając gola w 86. minucie starcia. W 87. minucie w jedenastce Czarnogóry U-21 doszło do zmiany. Marko Matanović wszedł za Srđana Krstovicia.

W doliczonej siódmej minucie spotkania sędzia przyznał kartki Enisowi Fazlagiciowi z Macedonii U-21 oraz Ognjenowi Obradoviciowi z zespołu gości. Drużynie Czarnogóry U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Macedonii U-21.

Aleksa Latković46′
36′ 46′ Blerton Sheji
Bogdan Milić77′
75′ Oliver Stoimenovski
Stefan Milić
58′ Todor Todoroski
Ognjen Obradović90′
Kristijan Ackovski
Bojan Roganović70′
55′ Jani Atanasov
Srđan Krstović87′
 13′ 86′ Marko Gjorgjievski
Lazar Lambulić70′
55′ Davor Zdravkovski
Marko Rakonjac46′
 78′ (k.) Bojan Miovski
Ivan Bojović
55′ Kristijan Trapanovski
Nikola Krstović  86′ 37′
David Denkovski
Balša Popović
46′ Filip Antovski
Anto Babić
Slave Markoski
Miloš Brnović70′
55′ Agon Elezi
Nikola Janjić
55′ 90′ Enis Fazlagić
Marko Matanović87′
Tomče Grozdanovski
Milan Vukotić46′
86′ Mario Ilievski
Ognjen Gašević
Viktor Krstevski
Marko Mrvaljević70′
55′ Martin Stojanov
Danilo Pešukić46′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Macedonii U-21, a w drugiej trzy. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.