Euro U21 - eliminacje: Luksemburg U-21 - Włochy U-21 0-4 (0-2)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 15 listopada, jedenastka Luxemburgu U-21 przegrała wysoko z Włochami U-21 0-4 (0-2). Mecz na Stade Parc des Sports w Déifferdeng obejrzało 100 widzów.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-15 17:30 | Stadion: Stade Parc des Sports | Widzów: 100 | Arbiter: Matthew De Gabriele
R. Marchizza 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Włoch U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Irvin Latic z Luxemburgu U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Włoch U-21 w 15. minucie spotkania, gdy Gianluca Scamacca zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Włoch U-21, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie Gianluca Scamacca po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Włochy U-21: Marcowi Sali w 37. minucie i Tommasowi Pobedze w pierwszej minucie doliczonego czasu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Włoch U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Riccarda Sottila, Raoula Bellanovę, Tommasa Pobegę weszli Andrea Pinamonti, Gianluca Frabotta, Samuele Ricci.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrea Pinamonti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Włoch U-21, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. To pierwszy gol tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Matteo Gabbii, piłkarzowi Włoch U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Włoch U-21 w 66. minucie spotkania, gdy Riccardo Marchizza zdobył czwartą bramkę. W 70. minucie za Yannicka Schausa wszedł Loris Bernardy.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Luxemburgu U-21 doszło do zmiany. Lucas Coopmans wszedł za Alessia Curciego. W tej samej minucie trener Włoch U-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Scamaccę. Na boisko wszedł Giacomo Raspadori, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Kenan Avdusinovic został zmieniony przez Noaha Rosslera, a za Lucę Duriatti wszedł na boisko Jan Ostrowski, co miało wzmocnić jedenastkę Luxemburgu U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Frattesiego na Youssefa Maleha.

W 86. minucie kartką został ukarany Andrea Pinamonti, piłkarz gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Enrico Del Prato
70′ Yannick Schaus
Davide Frattesi87′
Léon Schmit
Tommaso Pobega45′ 46′
78′ Kenan Avdusinovic
Nicolò Rovella
78′ Alessio Curci
Marco Sala37′
87′ Luca Duriatti
Gianluca Scamacca  15′, 29′ 78′
8′ Irvin Latic
Riccardo Sottil46′
Joao Ricardo Silva Machado
Michele Cerofolini
70′ Loris Bernardy
Giuseppe Cuomo
Magnus Hardahl Hansen
Gianluca Frabotta46′
87′ Jan Ostrowski
Alessandro Vogliacco
78′ Noah Rossler
Gabriele Zappa
Fränz Sinner
Youssef Maleh87′
78′ Lucas Coopmans
Samuele Ricci46′

Andrea Pinamonti46′  56′ 86′

Giacomo Raspadori78′

Reprezentacja Włoch U-21 była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna Włoch U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Reprezentanty Luxemburgu U-21 otrzymały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Włoch U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.