Euro U21 - eliminacje: Luksemburg U-21 - Islandia U-21 0-2 (0-2)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 13 października, reprezentacja Luxemburgu U-21 przegrała z Islandią U-21 0-2 (0-2). Mecz odbył się na Stade Émile Mayrisch w Esch-Uelzecht.

S. Gudjohnsen 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Islandii U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Islandii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Luxemburgu U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Islandii U-21 w 30. minucie spotkania, gdy Ísak Ólafsson strzelił pierwszego gola.

Reprezentacja Luxemburgu U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Islandii U-21, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Sveinn Gudjohnsen.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie za Andriego Baldurssona wszedł Willum Willumsson. W 53. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Gianniemu Medinie z Luxemburgu U-21.

Gianni Medina z Luxemburgu U-21 na pół godziny przed końcowym gwizdkiem dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 53. minucie. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Islandii U-21: Ísak Jóhannesson, Valdimar Ingimundarson, Sveinn Gudjohnsen, Kolbeinn Thórdarson, na ich miejsce weszli: Bjarki Bjarkason, Hákon Haraldsson, Ágúst Hlynsson, Kristófer Kristinsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessia Curciego, Yannicka Schausa zajęli: Loris Tinelli, Lucas Coopmans. W 70. minucie żółtą kartkę dostał Irvin Latic, reprezentant Luxemburgu U-21.

Alfons Sampsted
53′ 62′ Gianni Filipe Medina da Mata
Andri Fannar Baldursson51′
87′ Yannick Schaus
Kolbeinn Birgir Finnsson
Léon Schmit
Valdimar Þór Ingimundarson77′
Kenan Avdusinovic
Ísak Bergmann Jóhannesson77′
64′ Alessio Curci
Kolbeinn Thórdarson84′
Luca Duriatti
Sveinn Aron Gudjohnsen  32′ 84′
70′ Irvin Latic
Danijel Dejan Djuric
64′ Loris Tinelli
Hákon Arnar Haraldsson77′
87′ Lucas Coopmans
Ágúst Eðvald Hlynsson84′

Kristófer Ingi Kristinsson84′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Islandii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Luxemburgu U-21 przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Reprezentacja Luxemburgu U-21 w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Islandii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.