Euro U21 - eliminacje: Luksemburg U-21 - Irlandia U-21 1-2 (0-1)

18 listopada na Stade rue Henri Dunant w Luksemburgu odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Luxemburgu U-21 i Irlandii U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Irlandii U-21 2-1.

J. Lennon 65'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Irlandii U-21.

Od pierwszych minut drużyna Irlandii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Luxemburgu U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Irlandii U-21 otworzyli wynik. W 35. minucie bramkę zdobył Joshua Kayode.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Connorowi Ronanowi z drużyny Irlandii U-21. Była to 36. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Irlandii U-21.

Drugą połowę drużyna Irlandii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thomasa O'Connora wszedł Jamie Lennon. W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Seidowi Koracowi, reprezentantowi Luxemburgu U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Irlandii U-21 w 65. minucie spotkania, gdy Jamie Lennon zdobył drugą bramkę. Niedługo później trener Luxemburgu U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Prudhomme'a. Na boisko wszedł Yannick Schaus, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Anthony Scully został zastąpiony przez Daniela Granta. W tej samej minucie Alessio Curci został zmieniony przez Lucasa Coopmansa, a za Irvina Latica wszedł na boisko Luca Duriatti, co miało wzmocnić reprezentację Luxemburgu U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zachary'ego Elbouzediego na Michaela Obafemiego oraz Joshuę Kayode'a na Willa Ferry'ego. W 83. minucie żółtą kartkę obejrzał Daniel Mandroiu z Irlandii U-21.

Reprezentanty Luxemburgu U-21 odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Kenan Avdusinovic. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Seid Korac z Luxemburgu U-21 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 52. minucie. Reprezentacji Luxemburgu U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Irlandii U-21.

Conor Masterson
52′ 90′ Seid Korac
Mark McGuinness
Mathias Flaga Olesen
Danny McNamara
71′ Lucas Prudhomme
Zachary Elbouzedi79′
Timothé Rupil
Daniel Mandroiu83′
Léon Schmit
Thomas O'Connor46′
 84′ Kenan Avdusinovic
Connor Patrick Ronan36′
71′ Alessio Curci
Anthony Scully71′
83′ Irvin Latic
Jamie Lennon46′  65′
71′ Yannick Schaus
Ryan Cassidy
71′ Lucas Coopmans
Daniel Grant71′
83′ Luca Duriatti
Michael Obafemi79′

Reprezentacja Luxemburgu U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Irlandii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.