Euro U21 - eliminacje: Łotwa U-21 - Rosja U-21 1-4 (0-1)

13 października na Stadions Skonto w Rydze odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Łotwy u-21 i Rosji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosji U-21 4-1.

A. Lomovitskiy 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Rosji U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 24. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Łotwy u-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosji U-21 w 28. minucie spotkania, gdy Konstantin Kuchaev zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rosji U-21.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Ivanowi Oblyakovowi z Rosji U-21.

Reprezentacja Łotwy u-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 0-2 podwyższył Roman Evgenjev.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Daniil Lesovoy.

W 58. minucie za Dmitrijsa Zelenkovsa wszedł Renārs Varslavāns. W tej samej minucie Jānis Grīnbergs został zmieniony przez Eduardsa Daskevicsa, co miało wzmocnić jedenastkę Łotwy u-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniila Lesovoya na Aleksandra Lomovitskiego. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Romanowi Evgenjevowi, reprezentantowi Rosji U-21.

Chwilę później trener Rosji U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Daniil Utkin, a murawę opuścił Konstantin Kuchaev. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Łotwy u-21: Kaspars Kokins, Emīls Birka, Maksims Toņiševs, na ich miejsce weszli: Daniils Skopenko, Roberts Ķipsts, Kristers Lūsiņš. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fedora Chalova, Danila Glebova, Vyacheslava Gruleva zajęli: Magomed-Shapi Suleymanov, Denis Makarov, Ivan Ignatjev. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Aleksandrowi Lomovitskiemu z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksandr Lomovitskiy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola pocieszenia strzelił Kristers Lūsiņš.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Roman Evgenjev  51′ 63′
83′ Emīls Birka
Pavel Maslov
Ivo Minkevičs
Danil Glebov81′
58′ Jānis Grīnbergs
Artem Golubev16′
24′ Rihards Ozoliņš
Vyacheslav Grulev81′
Aleksejs Saveljevs
Konstantin Kuchaev  28′ 65′
7′ Vladislavs Soloveičiks
Daniil Lesovoy  54′ 65′
58′ Dmitrijs Zelenkovs
Ivan Oblyakov47′
74′ Kaspars Kokins
Nayair Tiknizyan
83′ Maksims Toņiševs
Fedor Chalov68′
Vjačeslavs Kudrjavcevs
Ivan Lomaev
83′ Roberts Ķipsts
Aleksandr Lomovitskiy65′  85′ 70′
58′ Eduards Daskevics
Denis Makarov81′
83′  90′ Kristers Lūsiņš
Daniil Utkin65′
74′ Daniils Skopenko
Ivan Ignatjev81′
58′ Renārs Varslavāns
Magomed-Shapi Suleymanov68′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Rosji U-21 przyznał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.