Euro U21 - eliminacje: Litwa U-21 - San Marino U-21 3-0 (1-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 13 listopada, reprezentacja Litwy U-21 zwyciężyła z Sanem Marino U-21 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-13 17:30 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Arbiter: Dzmitry Dzmitryieu
K. Uzėla 77'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Litwy U-21 wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mattia Ceccaroli z jedenastki gości. Była to 18. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Litwy U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Nauris Petkevičius.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Litwy U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Sanu Marino U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Mattię Ceccarolego wszedł Samuel Pancotti.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Litwy U-21, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Renatas Banevičius.

W 59. minucie za Alessandra Tosiego wszedł Simone Franciosi. W 64. minucie kartkę dostał Elia Ciacci, reprezentant Sanu Marino U-21. W tej samej minucie w drużynie Litwy U-21 doszło do zmiany. Ignas Kružikas wszedł za Edgarasa Dubickasa.

Chwilę później trener Sanu Marino U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Elię Ciacciego. Na boisko wszedł Riccardo Michelotti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie w reprezentacji Sanu Marino U-21 doszło do zmiany. Filippo Quaranta wszedł za Michele Cevolego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Litwy U-21 w 77. minucie spotkania, gdy Karolis Uzėla zdobył trzecią bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Filippo Quaranta z Sanu Marino U-21.

Chwilę później trener Litwy U-21 postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Edvinasa Kloniūnasa wszedł Džiugas Raudonius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Litwy U-21 utrzymać prowadzenie. W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkę dostał Giacomo Conti z jedenastki gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Filippo Fabbri
 56′ Renatas Banevičius
Alberto Tomassini
86′ Edvinas Kloniūnas
Alessandro Tosi59′
 31′ 85′ Nauris Petkevičius
Mattia Ceccaroli18′ 46′
Ernestas Stočkūnas
Luca Cecchetti
 77′ 82′ Karolis Uzėla
Elia Ciacci64′ 65′
83′ Svajūnas Čyžas
Federico Dolcini
64′ Edgaras Dubickas
Jacopo Raschi81′
Gaudentas Ralys
Davide Colonna
Vincentas Šarkauskas
Andrea Contadini
86′ Džiugas Raudonius
Simone Franciosi59′
82′ Martynas Vasiliauskas
Simone Nanni
64′ Ignas Kružikas
Filippo Quaranta66′ 81′
83′ Ugnius Lekečinskas
Riccardo Michelotti65′
85′ Deividas Šešplaukis
Samuel Pancotti46′

Daniele Babboni

David Tomassini81′

Sędzia nie ukarał reprezentantów Litwy U-21 żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Litwy U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Puli. Jej rywalem będzie Chorwacja U-21.