Euro U21 - eliminacje: Litwa U-21 - Grecja U-21 2-0 (1-0)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 8 października, reprezentacja Litwy U-21 zwyciężyła z Grecją U-21 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Hikvision arena w Mariampolu.

L. Mėgelaitis 66'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Grecji U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Domantas Antanavičius z drużyny Litwy U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Litwy U-21 w 17. minucie spotkania, gdy Svajūnas Čyžas strzelił pierwszego gola. Od 27. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Litwy U-21 i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Litwy U-21.

Drugą połowę drużyna Grecji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mariosa Tsaousisa, Alexandrosa Gargalatzidisa weszli Marios Vrousai, Dimitrios Emmanouilidis. W 52. minucie arbiter ukarał kartką Alexandrosa Katranisa, piłkarza Grecji U-21.

W 59. minucie Abdul Oues został zmieniony przez Spyridona Natsosa. W tej samej minucie Giannis Papanikolaou został zmieniony przez Zisisa Chatzistravosa, co miało wzmocnić jedenastkę Grecji U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svajūnasa Čyžasa na Renatasa Banevičiusa.

Reprezentacja Grecji U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Litwy U-21, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Linas Mėgelaitis.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w jedenastce Grecji U-21 za Ioannisa Bouzoukisa wszedł Georgios Xenitidis, a w reprezentacji Litwy U-21 Domantas Antanavičius zmienił Ignasa Kružikasa. W 87. minucie kartkę dostał Eligijus Jankauskas, reprezentant Litwy U-21. Chwilę później trener Litwy U-21 postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Linasa Mėgelaitisa wszedł Vilius Armalas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Litwy U-21 utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w jedenastce Litwy U-21 doszło do zmiany. Titas Milašius wszedł za Benasa Anisasa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Apostolos Konstantopoulos
90′ Benas Anisas
Dimitrios Nikolaou
5′ 78′ Domantas Antanavičius
Abdul Rahman Oues59′
Edvinas Kloniūnas
Marios Tsaousis46′
 66′ 45′ 90′ Linas Mėgelaitis
Ioannis Bouzoukis45′ 78′
27′ Ernestas Stočkūnas
Giannis Papanikolaou59′
45′ Edgaras Utkus
Theocharis Tsiggaras45′
 17′ 64′ Svajūnas Čyžas
Anastasios Douvikas
87′ Eligijus Jankauskas
Alexandros Gargalatzidis46′
Airidas Mickevičius
Vasilis Xenopoulos
90′ Vilius Armalas
Petros Bagalianis
Ignas Baranauskas
Konstantinos Apostolakis
Deividas Malžinskas
Zisis Chatzistravos59′
64′ Renatas Banevičius
Spyridon Natsos59′
90′ Titas Milašius
Angelos Tsigaras
Nauris Petkevičius
Georgios Xenitidis78′
Matas Ramanauskas
Dimitrios Emmanouilidis46′
78′ Ignas Kružikas
Marios Vrousai46′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Litwy U-21, natomiast w drugiej jedną. Reprezentanty Grecji U-21 otrzymały w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Reprezentacja Litwy U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Grecji U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Grecji U-21 rozegra kolejny mecz w Patrasu. Jej rywalem będzie Chorwacja U-21. Tego samego dnia Czechy U-21 będą przeciwnikiem jedenastki Litwy U-21 w meczu, który odbędzie się w Mariampolu.