Euro U21 - eliminacje: Litwa U-21 - Czechy U-21 0-1 (0-1)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 października, jedenastka Litwy U-21 przegrała z Czechami U-21 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Hikvision arena w Mariampolu.

O. Šašinka 22'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Czech U-21.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Benas Šatkus z drużyny Litwy U-21. Była to 19. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czech U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Ondřej Šašinka zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Czech U-21.

Na drugą połowę jedenastka Litwy U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Benasa Anisasa wszedł Titas Milašius. Między 47. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Litwy U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Benas Šatkus został zastąpiony przez Viliusa Armalasa. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili reprezentanty Czech U-21: Antonín Vaníček, Denis Granečný, Jan Matoušek, na ich miejsce weszli: Patrik Žitný, Filip Havelka, Václav Drchal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ignasa Kružikasa, Svajūnasa Čyžasa zajęli: Nauris Petkevičius, Deividas Malžinskas. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Litwy U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Martin Jedlička
19′ 61′ Benas Šatkus
Matěj Chaluš
Pijus Širvys
Denis Granečný84′
46′ Benas Anisas
Dominik Plechatý
Renatas Banevičius
David Zima
47′ Edvinas Kloniūnas
Pavel Bucha90′
82′ Matas Ramanauskas
Dominik Janošek
52′ Ernestas Stočkūnas
Jan Matoušek88′
86′ Svajūnas Čyžas
Michal Sadílek56′
Eligijus Jankauskas
Antonín Vaníček76′
76′ Ignas Kružikas
Ondřej Šašinka  22′
Airidas Mickevičius
Matouš Trmal
Lukas Paukštė
Jakub Klíma
61′ Vilius Armalas
Daniel Souček
Ignas Baranauskas
Jan Fortelný
86′ Deividas Malžinskas
Filip Havelka84′
46′ 86′ Titas Milašius
Michal Hlavatý
76′ Nauris Petkevičius
Filip Souček
Martynas Vasiliauskas
Patrik Žitný76′

Václav Drchal88′

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Litwy U-21, a reprezentantom Czech U-21 pokazał dwie.

Reprezentacja Litwy U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Czech U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.