Euro U21 - eliminacje: Liechtenstein U-21 - Francja U-21 0-5 (0-3)

W spotkaniu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 12 listopada, reprezentacja Liechtensteinu U-21 przegrała wysoko z Francją U-21 0-5 (0-3). Pojedynek odbył się na Rheinpark Stadion w Vaduz.

I. Lihadji 80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Francji U-21 (”Trójkolorowi”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Colin Dagba.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna ”Trójkolorowych”, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie po rozpoczęciu wynik na 0-2 podwyższył Romain Faivre.

W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Liechtensteinu U-21 Roman Spirig. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Liechtensteinu U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Menderesa Caglara wszedł Benjamin Vogt.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Jeff Reine-Adélaïde.

W 63. minucie Boubakary Soumaré został zastąpiony przez Maxence'a Caquereta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Isaac Lihadji wywołał eksplozję radości wśród kibiców Francji U-21, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-5.

Alban Lafont
90′ Niklas Beck
Benoît Badiashile Mukinayi
Rafael Grünenfelder
Colin Dagba  3′
67′ Jonas Hilti
Ibrahima Konaté
81′ Manuel Mikus
Adrien Truffert73′
17′ (samob.) Roman Spirig
Romain Faivre  5′ 64′
Fabian Unterrainer
Mattéo Guendouzi Olié64′
Simon Lüchinger
Jeff Reine-Adélaïde  57′
81′ Marco Marxer
Boubakary Soumaré63′
Livio Meier
Moussa Diaby
46′ Menderes Caglar
Odsonne Édouard73′
Tim-Tiado Oehri
Illan Meslier
81′ Lukas Büchel
Nicolas Louis Marcel Cozza73′
81′ Elias Jäger
Boubacar Kamara
67′ Martin Marxer
Jules Koundé
90′ Warren Kaiser
Maxence Caqueret63′
46′ Benjamin Vogt
Ibrahima Diallo64′

Amine Gouiri

Randal Kolo Muani73′

Isaac Lihadji64′  80′

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy poniedziałek reprezentacja Francji U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Caen. Jej przeciwnikiem będzie Szwajcaria U-21. Natomiast we wtorek Słowacja U-21 będzie rywalem jedenastki Liechtensteinu U-21 w meczu, który odbędzie się w Nitrze.