Euro U21 - eliminacje: Kosowo U-21 - Austria U-21 0-1 (0-0)

9 października na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie odbył się pojedynek Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Kosowa U-21 i Austrii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Austrii U-21 1-0.

M. Grüll 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Austrii U-21.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie w drużynie Austrii U-21 doszło do zmiany. Manuel Thurnwald wszedł za Dominika Reitera.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Manuelowi Thurnwaldowi z Austrii U-21. Była to 37. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie Alban Ajdini został zastąpiony przez Ediego Sylisufaja. W tej samej minucie w reprezentacji Kosowa U-21 doszło do zmiany. Muharrem Jashari wszedł za Kastriota Selmaniego.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Altinowi Kryeziu, reprezentantowi Kosowa U-21. Trener Austrii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił obrońcę Davida Schnegga i na pole gry wprowadził napastnika Marca Grülla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 61. a 86. minutą, boisko opuścili reprezentanty Austrii U-21: Patrick Schmidt, Marko Raguž, Emanuel Aiwu, na ich miejsce weszli: Kelvin Arase, Alexander Schmidt, Dario Maresic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Altina Kryeziu, Artona Zekaja zajęli: Kreshnik Krasniqi, Gëzim Pepsi.

W 74. minucie kartkę otrzymał Emanuel Aiwu z drużyny Austrii U-21.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Marco Grüll dla jedenastki Austrii U-21. Bramka padła w tej samej minucie. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mirlinda Daku z Kosowa U-21, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Kevina Dansę z drużyny przeciwnej.

David Schnegg61′
53′ 73′ Altin Kryeziu
Dominik Reiter28′
73′ Arton Zekaj
Hannes Wolf
52′ Alban Ajdini
Yusuf Demir
88′ Mirlind Daku
Marko Raguž86′
52′ Kastriot Selmani
Manuel Thurnwald28′ 37′
52′ Muharrem Jashari
Kelvin Arase61′
73′ Kreshnik Krasniqi
Marco Grüll61′  86′
73′ Gëzim Pepsi
Nicolas Meister
52′ Edi Sylisufaj
Alexander Schmidt86′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Kosowa U-21, natomiast reprezentantom Austrii U-21 przyznał trzy.

Reprezentacja Kosowa U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Austrii U-21 wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Kosowa U-21 rozegra kolejny mecz w Prisztinie. Jej przeciwnikiem będzie Andora U-21.