Euro U21 - eliminacje: Kosowo U-21 - Andora U-21 1-0 (0-0)

13 października na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Kosowa U-21 i Andory U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kosowa U-21 1-0.

M. Daku 62'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Kosowa U-21.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Andory U-21.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Kosowa U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kreshnika Krasniqiego wszedł Edi Sylisufaj.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kosowa U-21 w 62. minucie spotkania, gdy Mirlind Daku zdobył pierwszą bramkę. W 63. minucie Arton Zekaj zastąpił Altina Kryeziu.

W tej samej minucie w reprezentacji Kosowa U-21 doszło do zmiany. Muharrem Jashari wszedł za Valmira Veliu. Trener Andory U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Joana Torresa i na pole gry wprowadził napastnika Miquela Torresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Fuadowi Rahimiemu z Kosowa U-21. Była to 86. minuta pojedynku.

Eric De Pablos12′
86′ Fuad Rahimi
Christian Garcia
Leard Sadriu
Joel Guillen Garcia
Leonat Vitija
Francisco Pomares Ortega
46′ Kreshnik Krasniqi
Joan Torres Vila73′
Gëzim Pepsi
Eric De Las Heras Izquierdo33′ 83′
63′ Arton Zekaj
Roberto Rebelo73′
81′ Alban Ajdini
Eric Vales Ramos
 62′ Mirlind Daku
Izan Fernández Vieitez83′
63′ Valmir Veliu
Alex Alonso Guerrero
63′ Muharrem Jashari
Sergi Suarez Otal
63′ Altin Kryeziu
Daniel Casanovas
Qendrim Zyba
Adrian Da Cunha Costa Gomes
81′ Kastriot Selmani
Brian Pubill Dos Santos73′
46′ Edi Sylisufaj
Eric Pelfort83′

Miquel Torres73′

Reprezentanty Kosowa U-21 obejrzały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Drużyny będą miały czterotygodniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 13 listopada drużyna Andory U-21 rozegra kolejny mecz w Wolverhampton. Jej przeciwnikiem będzie Anglia U-21.