Euro U21 - eliminacje: Kosowo U-21 - Albania U-21 0-1 (0-1)

W meczu Euro U21 - eliminacje, który rozegrany został 13 listopada, reprezentacja Kosowa U-21 przegrała z Albanią U-21 0-1 (0-1). Mecz na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie obejrzało 50 widzów.

Euro U21 - eliminacje
2020-11-13 19:00 | Stadion: Stadiumi Fadil Vokrri | Widzów: 50 | Arbiter: Nathan Verboomen
Kosowo U-21
Albania U-21
0
1
E. Çokaj 35'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Albanii U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Albanii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kosowa U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Enis Çokaj dla reprezentacji Albanii U-21. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Albanii U-21.

Na drugą połowę jedenastka Kosowa U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Blendiego Idriziego wszedł Kastriot Selmani. Także w jedenastce Albanii U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Albiona Ademiego wszedł Aristidi Kolaj. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Albionowi Marku, piłkarzowi Albanii U-21.

W 58. minucie Erdis Kraja został zastąpiony przez Deana Liça. Trener Kosowa U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Muharrema Jashariego i na pole gry wprowadził napastnika Blenda Baftiu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie w drużynie Albanii U-21 doszło do zmiany. Emiliano Bullari wszedł za Indrita Tuciego.

Po chwili trener Albanii U-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Ernesta Muçiego. Na boisko wszedł Redon Xhixha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Learda Sadriu z Kosowa U-21, a w 82. minucie Adolfa Selmaniego z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Enis Çokaj  35′
76′ Leard Sadriu
Erdis Kraja58′
Leonat Vitija
Esat Mala
46′ Blendi Idrizi
Albion Marku48′
58′ Muharrem Jashari
Mario Mitaj
69′ Gentrit Limani
Albion Ademi46′
76′ Arton Zekaj
Ernest Muçi68′
76′ Valdrin Mustafa
Indrit Tuci59′
Florian Smakiqi
Andrea Hoxha
Albin Kapra
Sergio Kalaj
76′ Diamant Berisha
Omar Musaj
69′ Altin Kryeziu
Jorgo Pëllumbi
76′ Alban Shabani
Armando Dobra
Valon Zumberi
Dean Liço58′
Qendrim Zyba
Emiliano Bullari59′
58′ Blend Baftiu
Aristidi Kolaj46′
46′ Kastriot Selmani
Redon Xhixha68′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Kosowa U-21, natomiast piłkarzom Albanii U-21 przyznał dwie.

Jedenastka Kosowa U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast reprezentacja Albanii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Kosowa U-21 rozegra kolejny mecz w Samsun. Jej rywalem będzie Turcja U-21. Tego samego dnia Anglia U-21 będzie przeciwnikiem jedenastki Albanii U-21 w meczu, który odbędzie się w Wolverhampton.