Euro U21 - eliminacje: Izrael U-21 - Macedonia Północna U-21 1-1 (1-0)

W starciu Euro U21 - eliminacje, które rozegrane zostało 12 listopada, reprezentacja Izraela U-21 zremisowała z Macedonią U-21 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Netanya Stadium w Netani.

J. Atanasov 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Izraela U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tomer Yosefi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Izraela U-21, strzelając gola w pierwszej minucie pojedynku.

W 30. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Tomerowi Yosefiemu, reprezentantowi Izraela U-21. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Izraela U-21.

Drugą połowę drużyna Macedonii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Filipa Antovskiego, Dimitara Mitrovskiego, Kristijana Ackovskiego weszli Bojan Ilievski, Lavdrim Fazliu, David Tosevski. Także reprezentacja Izraela U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Liela Abadę wszedł Amit Cohen. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Or Blorian z Izraela U-21.

W 60. minucie Shay Elias zastąpił Edena Karzeva. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bojana Ilievskiego z Macedonii U-21, a w 75. minucie Gila Cohena z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Macedonii U-21 otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Jani Atanasov.

Trener Macedonii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Olivera Stoimenovskiego i na pole gry wprowadził napastnika Erdona Daciego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w reprezentacji Izraela U-21 doszło do zmiany. Yonas Malede wszedł za Ora Bloriana. W tej samej minucie trener Izraela U-21 postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Dannego Grupera wszedł Yahav Gurfinkel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Izraela U-21 utrzymać remis.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Macedonii U-21 za Janiego Atanasova wszedł Agon Elezi, a w reprezentacji Izraela U-21 Tomer Altman zmienił Oshera Davidę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Yahavowi Gurfinkelowi z reprezentacji Izraela U-21. Dwie minuty później czerwoną kartkę obejrzał Yahav Gurfinkel, tym samym drużyna Izraela U-21 musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Filip Antovski46′
60′ Shay Elias
Nikola Serafimov
86′ Tomer Altman
Oliver Stoimenovski77′
Samuel Bar On
Todor Todoroski
75′ Gil Cohen
Kristijan Ackovski46′
78′ Danny Gruper
Jani Atanasov  76′ 86′
 1′ 30′ Tomer Yosefi
Darko Churlinov
46′ Liel Abada
Dimitar Mitrovski46′
Eylon Haim Almog
Davor Zdravkovski
50′ 78′ Or Blorian
Bojan Miovski
Omer Ya'akov Niron
David Denkovski
Noam Cohen
Lavdrim Fazliu46′
78′ 90′ 90′ Yahav Gurfinkel
Blerton Sheji
46′ Amit Cohen
Agon Elezi86′
60′ Eden Karzev
Marko Gjorgjievski
Omer Lakau
Tomče Grozdanovski
Ido Shahar
Bojan Ilievski46′ 63′
86′ Osher Davida
Erdon Daci77′
78′ Yonas Malede
David Tosevski46′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną reprezentantom Izraela U-21, a piłkarzom Macedonii U-21 pokazał jedną żółtą.

Obie reprezentacje dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Macedonii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Czarnogóra U-21. Tego samego dnia Hiszpania U-21 będzie przeciwnikiem reprezentacji Izraela U-21 w meczu, który odbędzie się w Marbelli.