Euro U21 - eliminacje: Islandia U-21 - Włochy U-21 1-2 (0-1)

12 listopada na Víkingsvöllur w Reykjavík odbyło się spotkanie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Islandii U-21 i Włoch U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Włoch U-21 2-1.

T. Pobega 35',88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Reprezentacja Włoch U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez reprezentację Włoch U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tommaso Pobega.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Włoch U-21.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matteo Gabbię z Włoch U-21, a w 57. minucie Andriego Baldurssona z drużyny przeciwnej.

Drużyna Islandii U-21 nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Willum Willumsson.

Kibice Islandii U-21 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brynjólfura Willumssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sveinn Guðjohnsen. W 72. minucie Matteo Lovato został zmieniony przez Alessandra Vogliacca. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alessandra Vogliacca z Włoch U-21, a w 87. minucie Aleksa Haukssona z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Gianluca Scamacca został zmieniony przez Andreę Pinamontiego, co miało wzmocnić jedenastkę Włoch U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ísaka Jóhannessona na Þórira Helgasona oraz Andriego Baldurssona na Kolbeinna Finnssona.

Piłkarze Włoch U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 88. minucie Tommaso Pobega po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w reprezentacji Islandii U-21 za Aleksa Haukssona wszedł Valdimar Ingimundarson, a w drużynie Włoch U-21 Riccardo Sottil zmienił Youssefa Maleha. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Youssefa Maleha, reprezentanta Włoch U-21. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Matteo Lovato72′
57′ 83′ Andri Fannar Baldursson
Enrico Del Prato
87′ 90′ Alex Þór Hauksson
Davide Frattesi
82′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Tommaso Pobega  35′, 88′
Róbert Orri Þorkelsson
Nicolò Rovella
Jón Dagur Þorsteinsson
Marco Sala
 63′ Willum Þór Willumsson
Gianluca Scamacca80′
72′ Sveinn Aron Guðjohnsen
Giuseppe Cuomo
82′ Þórir Jóhann Helgason
Gianluca Frabotta
83′ Kolbeinn Birgir Finnsson
Alessandro Vogliacco72′ 76′
90′ Valdimar Þór Ingimundarson
Youssef Maleh90′ 90′
Kolbeinn Thórdarson
Samuele Ricci
72′ Brynjólfur Darri Willumsson
Sebastiano Esposito
Jónatan Ingi Jónsson
Andrea Pinamonti80′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Islandii U-21, natomiast reprezentantom Włoch U-21 przyznał trzy.

Reprezentacja Islandii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Włoch U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.